28 kwietnia 2024 r. –  V niedziela wielkanocna

1.     Niedziela  8:00   † Marianna Romanowska 2 rocz., Zdzisław Romanowski 15 rocz.,
                            † dziadkowie Romanowscy
                10:00   za parafian
                18:00   † Adrian, Paweł Sztynio 24 rocz.
Taca na wsparcie dzieła misyjnego Redemptorystów.
Środa       18:00  † rodz. Malinowskich, Kontarskich, Hlebowicz
Czwartek 18:00  † Marian Mączyński 8 rocz., Kazimierz, rodzice
Piątek NMP Królowej Polski
                  8:00   † Hieronim Moszczyński
                 10:00   za Ojczyznę

18:00   w int. Żywego Różańca
Sobota     18:00   † Halina Kaziulewicz, Tadeusz, Maria, Józef Mrozińscy
Niedziela
8:00   † Janina, Jan, Walenty, Stanisław, Henryk, Rafał Krajewscy, Ryszard Nowak
                10:00   † Agnieszka Potorska
                18:00   za parafian

2.     W imieniu swoim i całej parafii dziękuję o. Zbigniewowi za przeprowadzenie misji świętych w naszej parafii. Niech Bóg dalej prowadzi po misyjnych drogach a MB Nieustającej Pomocy i święci, szczególnie św. Faustyna wspierają dalej Ojca w posłudze kapłańskiej.

3.     Dziękuję osobom, które aktywnie uczestniczyły w misjach świętych: szczególnie czytającym, śpiewającym, służbie liturgicznej, osobom wspomagającym kuchnię parafialną i rodzinom goszczącym księży na posiłku obiadowym. Dziękuję panu Eugeniuszowi Michalskiemu za przygotowanie nowego krzyża misyjnego, panu Mirosławowi Łachaczowi za nowe tabliczki misyjne na krzyż, panom, którzy demontowali stary krzyż misyjny oraz przywieźli i wnieśli do kościoła nowy krzyż. Dziękuję panom, którzy w sobotę ustawili nowy krzyż misyjny. Dziękuję także rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Dębowej 16.

4.     We środę rozpoczyna się maj a z nim codzienne nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam codziennie o 17:30 na nabożeństwo majowe w kościele. W tym roku od tej reguły będą jednak wyjątki. Już najbliższą sobotę, która jest pierwszą sobotą maja, o 17:30 przed Mszą św. odmówimy wspólnie różaniec a po Mszy św. przejdziemy do kapliczki przy ul. Lipowej, dokonamy uroczystego jej poświęcenia i odśpiewamy wspólnie litanię loretańską do NMP.

5.     W czwartek 2 maja po Mszy św. wieczornej zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – Godzina Święta.

6.     W kwietniu dwukrotnie spotykaliśmy się z chorymi: w pierwszy piątek kwietnia i w piątek w czasie misji. Ponieważ w maju pierwszy piątek przypada 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, dlatego tym razem nie będzie odwiedzin chorych w domach. Kolejne odwiedziny będą dopiero w czerwcu.

7.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1616,20 zł.

8.     Taca z trzech dni misyjnych łącznie wyniosła 1996 zł.

9.     Na parafialne konto bankowe wpłynęło 100 zł.

10.  Indywidualne ofiary na potrzeby parafii wyniosły 100 zł.

11.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Gość – Historia Kościoła (12 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).