23 kwietnia 2023 r. – III Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela   8:00   † Adrian, Paweł, Katarzyna, Grzegorz Sztynio
                     10:00   dziękczynna i o błog. Boże w 40 rocz. ślubu Anny i Jana
                                † Henryka, Józef i Leszek
                     18:00   o błog. Boże dla Arkadiusza Konopki z okazji 18 ur.
    czwartek  18:00
    piątek       18:00
    sobota      18:00   † Waldemar Chodubski 1 mies.
    Niedziela   8:00   † Marian Mączyński, Kazimierz, rodzice
                     10:00   † rodz. Borkowskich, Leszczyńskich, Zajączkowskich
                     18:00   † Wanda Organek
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszam dziś na ostatnie już spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem po Mszy św. o 10:00.
  3. We czwartek po Mszy św. zapraszam na nabożeństwo Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej, przez którą przygotowujemy się do jubileuszu 150-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
  4. Taca z niedzieli Miłosierdzia na Caritas wyniosła 1323,20 zł.
  5. W ostatnim tygodniu na parafialne konto bankowe wpłynęło 300 zł.
  6. Ofiary wpłacone w kancelarii parafialnej wyniosły 600 zł.
  7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 4A, 4L, 4U, 16F, 16I.
  8. We wtorek, 2 maja odbędzie się w Gietrzwałdzie modlitewne czuwanie w intencji o nawrócenie i miłosierdzie dla jawnych grzeszników, wrogów Kościoła i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej rozpoczyna się o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, kończy się Apelem Maryjnym o godz. 21:00. Zaprasza Diecezjalny Duszpasterz Kół Żywego Różańca i Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego.
  9. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” zaprasza wszystkich wiernych do udziału w kolejnym Dniu Wdzięczności, który odbędzie się w sobotę 6 maja i rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10:00 w kościele seminaryjnym. Będzie to czas wspólnej modlitwy oraz świętowania, w czasie którego klerycy i wychowawcy seminaryjni pragną podziękować wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszego seminarium za w szelką pomoc, życzliwość i wsparcie. W programie jak zwykle rozgrywki piłkarskie, grill, gra terenowa oraz inne atrakcje.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).