29 stycznia 2023 r. – IV niedziela zwykła

1. Niedziela   8:00   † Zenon Skindel
                     10:00   † Kazimierz 13 rocz., Janina Wawrowska
                     18:00   † Waldemar Klepacki 29 greg.
    czwartek             Święto Ofiarowania Pańskiego
                     10:00   † ks. Tadeusz Bugaj w 42 rocz. święceń kapłańskich
                     18:00   † Henryk 3 rocz.
    Taca na klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie.
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Mariusz Bruderek 1 mies.
    Niedziela   8:00   † Józef Wiktorowicz 23 rocz.
                     10:00   † Justyna Słota-Kabelska
                     18:00   † Stanisław Zielichowski 9 rocz., Stanisław Grzelak 14 rocz.
  2. We czwartek, w Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze święte rozpoczynają się od poświęcenia świec – gromnic. Mam w zakrystii kilka świec do sprzedaży po 18 zł. Ponieważ jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta.
  3. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.
  4. W pierwszą sobotę przed Mszą św. wspólnie odmawiamy różaniec.
  5. Kolęda, czyli odwiedziny rodzin katolickich naszej parafii w tym tygodniu:
    poniedziałek ul. Kasztanowa 3, 5, 2, 4
    wtorek      ul. Dębowa strona parzysta
    środa        ul. Dębowa 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17
    Zaczynam odwiedziny od 16:00, ale można uzgodnić inne godziny odwiedzin: wcześniej np. przed południem lub później, albo nawet w inny dzień dogodny dla rodziny. Dotyczy to także rodzin z rejonów, które już zostały odwiedzone.
  6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Chabrowej pozostałe numery.
  7. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1078,02 zł.
  8. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 100 zł.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł).
  10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina † Wiesława Morzy. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.