25 kwietnia 2021 r. – Niedziela Dobrego Pasterza

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela Dobrego Pasterza
                    8:00 † Wacława, Zygmunt Gawrońscy, Mariusz Szoka
                  10:00  † Adrian, Paweł, Katarzyna, Grzegorz Sztynio
                  18:00  o szczęśliwe rozwiązanie
    poniedziałek 18:00 † Stanisława Sujkowska
    wtorek    18:00  † Stanisława Sujkowska 1 mies.
    środa      18:00  † Łucja Wilkowska 1 mies.
    czwartek 18:00  dziękczynna w 40 rocz. ślubu Barbary i Kazimierza Gilewskich
    piątek     18:00  † Igor Wróbel (od firmy pogrzebowej)
    sobota    18:00  † Józef, Władysława, Zbigniew, Janina Wiktorowicz
    Niedziela wielkanocna
                    8:00 † Janina, Jan, Henryk Krajewscy, Ryszard Nowak
                  10:00  † rodz. Borkowskich i Leszczyńskich
                  18:00  † Zdzisław Romanowski 12 rocz., Józef, Czesława, Zenon Romanowscy
  2. We wtorek po Mszy św. zapraszam na kolejne nabożeństwo Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej, przez którą przygotowujemy się do 150-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
  3. Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszam na nabożeństwa majowe do kościoła od soboty codziennie o 17:30. Zachęcam także do wznowienia nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
  4. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 632 zł.
  5. Dziękuję rodzinom Państwa Młodych za sprzątanie i dekorowanie kościoła.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).
  7. W związku ze wzmożonym w ostatnim czasie, przestępczym procederem polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od starszych osób, olsztyńska Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami. Ofiarami w większości przypadków są seniorzy, którzy działając pochopnie darzą zaufaniem oszustów podszywających się za policjantów, pracowników banków czy poczty. W trosce o mienie naszych mieszkańców, olsztyńscy policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że: prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o pieniądze, nigdy też nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach, nie zostawiajmy nigdy pieniędzy czy innych kosztowności na podwórku, nie wyrzucajmy przez okno ani nie przekazujmy obcej osobie,  jeśli dzwoni do Ciebie osoba podająca się za kogoś bliskiego albo ktoś w jego imieniu spróbujmy samemu nawiązać z nim kontakt, zachowajmy spokój i nie dajmy ponieść się emocjom, nie chwalmy się obcym ludziom, zwłaszcza podczas rozmowy telefonicznej ile mamy zgromadzonych pieniędzy, chrońmy własne mienie i swoją prywatność!