29 marca 2020 r. – V niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu Msze św.:
    niedziela    8:00   † Waleria, Eliasz, Regina Minko
                    10:00   o błog. Boże dla Andrzeja i Urszuli z okazji urodzin
                    18:00   † Piotr, Wacław, Józef, Anna, Marianna, Stanisław
    Taca na potrzeby parafii.
    Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
    poniedziałek        18:00   † Maria, Irena, Gertruda
    wtorek      18:00   † Leokadia, Julianna, Wiktoria, Genowefa
    środa       18:00   † rodz. Stankiewicz, Nowakowskich i Chylińskich
    czwartek  18:00   † Bolesław Kordek 3 rocz.
    piątek       18:00   w int. żywego Różańca
    sobota      18:00   o błog. Boże dla Beaty z okazji 48 rocz. urodzin
    niedziela    8:00   † Jadwiga Assanowicz 10 rocz.
                    10:00   o błog. Boże dla ks. proboszcza Ryszarda z okazji imienin
                    18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
     Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2.  Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17:30, Droga Krzyżowa w piątki o 17:30.
  3. Codziennie zapraszam do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od 17:00 w intencji ustania epidemii. W tym czasie jest też okazja do spowiedzi. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy miesiąc. Nabożeństwa I czwartku, I piątku i I soboty będą w ramach adoracji przed Mszą św.
  4. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych pt. „Pytania Boga do człowieka?” na TVP3 Olsztyn będą emitowane w dniach 29.03 – 01.04.2020 r. (niedziela-środa) o godz. 19:00. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. kan. dr Hubert Tryk, rektor WSD „Hosianum” w Olsztynie.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę jak zwykle przed południem.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 286,90 zł. Ponadto w ubiegłym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 250 zł, oraz w kancelarii parafialnej wpłacono 200 zł na rzecz parafii.
  7. Jałmużnę Postną na cele charytatywne składamy do puszki przy ołtarzu.
  8. W tym roku po raz kolejny dociera do nas akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej akcji recyklingowej przeznaczony jest na misje. Odbiór elektrośmieci będzie 23 kwietnia br. czyli 11 dni po świętach. Dlatego uprzejmie proszę, aby te sprzęty do oddania zebrać i przechować u siebie a dostarczyć je na plac za kościołem dopiero po świętach.
  9. W dalszym ciągu nie mamy w parafii Gościa Niedzielnego. Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł) Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Czasopisma wyłożone na stoliku w przedsionku są darmowe i można je zabierać bez żadnych opłat.