„Prześladowani i zapomniani”

W najbliższym tygodniu Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce zwrócić uwagę całego świata na sprawę prześladowań chrześcijan. Okazją do tego jest opublikowany raport na ten temat Prześladowani i zapomniani.

Prosimy o zapoznanie się z najświeższymi danymi na temat męczeństwa naszych braci i sióstr w różnych rejonach świata. Koniec roku liturgicznego to czas, kiedy słowo Boże kierowane do nas mówi wyraźnie o rzeczywistości eschatologicznej, także w kontekście ciągłego wezwania do wytrwałości w obliczu prześladowań.

Red week (czerwony tydzień) – to międzynarodowa inicjatywa, w czasie której znane obiekty na całym świecie zostaną podświetlone na czerwono. W Polsce będzie to przede wszystkim Jasna Góra oraz inne kościoły.