20 listopada 2022 r. – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Niedziela 8:00   † Maria, Bernard Steffen, rodz. Steffen
                     10:00  † Eugeniusz Dawid 3 rocz.
                     18:00  † Michał Dudaryk 1 rocz.
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    Puszka na CARITAS.

poniedziałek 18:00 Zbiorowa za zmarłych
    wtorek     18:00  Zbiorowa za zmarłych
    środa       18:00  Zbiorowa za zmarłych
    czwartek  18:00  o błog. Boże dla Jarosława z okazji urodzin
    piątek      18:00  Zbiorowa za zmarłych
    sobota     18:00  Zbiorowa za zmarłych
    I Niedziela Adwentu
                       8:00  † Leonard Certa
                     10:00  † Krystyna Berdecka-Gromowska 2 rocz., Dominik Gromowski
                     18:00  † Teresa Paszkowska 12 rocz.
  2. Wypominki czytamy codziennie z różańcem o 17:30 jeszcze do soboty przed Adwentem.
  3. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 963,49 zł. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wyniosła 593,49 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 100 zł.
  4. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Malinowej 7, 8, 9, 10, 11.
  5. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na stronie internetowej archidiecezji katowickiej przygotowana została pomoc do indywidualnej lub rodzinnej formacji na cały rok. Są to krótkie teksty wyjaśnień i rozważań w które można w domu wykorzystać dla całej rodziny.      https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/258-wierze-w-kosciol-chrystusowy
  6. Jak zwykle w I niedzielę Adwentu na Mszach św. poświęcimy rodzinne wieńce adwentowe. Zapraszam osoby, które zechcą w tym roku zrobić adwentowy wieniec parafialny do kościoła.
  7. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  8. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu za kościołem do 6 grudnia 2022 r. W tym roku dochód z recyklingu tego sprzętu w naszej Archidiecezji będzie wsparciem dla dwóch misjonarzy z Warmii pracujących w Brazylii i w Boliwii.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2023 r. ze zdjęciami św. Jana Pawła II po 5 zł. Są już także do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są małe świece po 10 zł. Będą jeszcze niebawem dowiezione duże świece po 20 zł.