9 maja 2021 r. – VI niedziela wielkanocna

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela 8:00  † Jan, Jadwiga, Alicja, Waldemar, Jerzy Suraj
                  10:00  Zbiorowa:
                            † Mieczysław, Anna, Kazimiera Czymboran
                            † Marian Mączyński  5 rocz., Kazimierz, Henryka, Aleksander Mączyńscy
    † Bronisława Fijałkowska 1 mies.
                            † Zofia, Krzysztof, Mieczysław
                            † Dariusz, Ludwik, Stanisława Daniłowscy, Jerzy Zmitrowicz
                  18:00  † Agnieszka Potorska, rodz. Pryszcz
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    poniedziałek      18:00  o zdrowie Haliny
    wtorek    18:00  † Ryszard Kopcych ½ roku
    środa      18:00  o błog. Boże dla Rafała
    czwartek 17:00  1. w int. bierzmowanych i ich rodzin
                            2. † Igor Wróbel (od bierzmowanych)
                            3. † Bronisława Fijałkowska (od firmy pogrzebowej)
    Taca na Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.
    piątek     18:00  † Genowefa, Stanisław, Eugeniusz Wieczorek, Maria, Jan Bucholc,
                            rodz. Grabowskich
    sobota    18:00  o błog. Boże dla Zofii z okazji imienin
    Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie
                   8:00  Zbiorowa:
                            1. † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, dziadkowie z obu stron
                            2. o powrót do zdrowia Mieczysława Grzyb
                  10:00  † ks. Tadeusz Bugaj
                  18:00  † Stanisław Kolenda
    Taca na potrzeby parafialne – remont dachu.
  2. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17:30. Dzieci, które przyjęły dziś pierwszą Komunię św. zapraszam do przedłużenia radości przez cały tzw. Biały Tydzień. Zapraszam także do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach majowych pół godziny przed wieczorną Mszą św. W Białym Tygodniu przychodzimy w albach komunijnych.
  3. Na prośbę rodzin i młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania, termin bierzmowania został przyśpieszony na najbliższy czwartek 13 maja br. na godz. 17:00. Nabożeństwo majowe tego dnia będzie o 16:30.
  4. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji w naszym kościele od piątku adoracja Najświętszego Sakramentu już od 17:00, o 17:30 nabożeństwo majowe z modlitwami Nowenny do Ducha Świętego a następnie Eucharystia.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 626,89 zł, z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej 533,60 zł. Taca z Uroczystości Królowej Polski – 3 maja, na potrzeby parafialne wyniosła 469,47 zł.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).