5 lutego 2023 r. – V niedziela zwykła

1. Niedziela   8:00   † Józef Wiktorowicz 23 rocz.
                     10:00   † Justyna Słota-Kabelska
                     18:00   † Stanisław Zielichowski 9 rocz., Stanisław Grzelak 14 rocz.
    wtorek      10:00   † Janina, Edward, Ryszard Polińscy
    sobota      10:00
    Niedziela   8:00   † Elżbieta, Czesław Frągnowscy, Stefania, Stanisław Suchodolscy
                     10:00   † Wiesława Parda 1 rocz.
                     18:00   † Krzysztof Saczuk
  2. Kolęda, czyli odwiedziny rodzin katolickich naszej parafii w tym tygodniu:
    poniedziałek ul. Dębowa 19, 21
    wtorek      ul. Akacjowa 3
    środa        ul. Akacjowa 5
    czwartek ul. Akacjowa 7
    piątek       ul. Akacjowa 9
    Zaczynam odwiedziny od 16:00, ale można uzgodnić inne godziny odwiedzin: wcześniej np. przed południem lub później, albo nawet w inny dzień dogodny dla rodziny. Dotyczy to także rodzin z rejonów, które już zostały odwiedzone.
  3. We wtorek przypada na naszą parafię dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Taka adoracja w intencji Kościoła trwa codziennie w innej parafii naszej archidiecezji przez cały rok. Ze względu na trwającą jeszcze kolędę zapraszam na Mszę św. o 10:00 oraz na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która potrwa do południa.
  4. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Na ten dzień święty papież Jana Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszam tego dnia na specjalną Mszę św. o 10:00, w czasie której będziemy za wstawiennictwem Matki Boże z Lourdes modlić się za chorych, udzielimy chorym sakramentu namaszczenia chorych i udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  5. Dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszam z rodzicami na kolejne spotkanie, które będzie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.
  6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Fiołkowej.
  7. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 938,76 zł.
  8. Taca z 2 lutego na wsparcie sióstr karmelitanek z klasztoru w Spręcowie wyniosła 444 zł.
  9. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 50 zł.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł).