26 lutego 2023 r. – I niedziela Wielkiego Postu

1. Niedziela   8:00   o błog. Boże dla Wiesławy Sztynio z okazji urodzin
                     10:00   † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Mieczysław Grzyb, Wiesław Głowacki
                     18:00   † Grzegorz Przybysz 1 rocz.
    Taca na  dokończenie remontu Domu Rekolekcyjnego w Gietrzwałdzie.
    poniedziałek 18:00 † Wiesław Morzy (od państwa Wąsowskich)
    wtorek      18:00   † Edward Moczulski
    środa        18:00   o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Krystyny i Mariana
    czwartek  18:00   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Heleny z okazji imienin
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Henryka Mioduska 1 rocz., Janusz Mioduski 28 rocz.
    Niedziela   8:00   † Kazimierz, Nadzieja, Apolonia Gilewscy, Alina Bogdańska, Maria Dobosz
                     10:00   † Stanisław Skindel 2 rocz.
                     18:00   o błog. Boże dla Bogusława z okazji urodzin
    Taca na  potrzeby Archidiecezji Warmińskiej i na Seminarium.
  2. Jutro – poniedziałek – po Mszy św. kolejne nabożeństwo do MB Gietrzwałdzkiej przygotowujące nas do jubileuszu 150-lecia objawień Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu zaczynamy nowy miesiąc – marzec. W pierwszy czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta. W pierwszy piątek chorych i starszych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzę przed południem. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą św. W pierwszą sobotę przed Mszą św. modlimy się wspólnie odmawiając różaniec.
  4. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii poprowadzi ks. dr Wojsław Czupryński, proboszcz z Klebarka Wielkiego oraz wykładowca na UWM w Olsztynie i WSPol w Szczytnie, w dniach 19-21 marca 2023 r.
  6. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1011,22 zł. Taca ze  Środy Popielcowej na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie wyniosła 715,50 zł.
  7. Jałmużnę postną, czyli owoc naszych wyrzeczeń wielkopostnych, możemy składać do skarbony na filarze pod chórem.
  8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 1K, 1M, 1N, 1P.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).