27 listopada 2022 r. – I niedziela Adwentu

1. Niedziela  8:00    † Leonard Certa
                     10:00   † Krystyna Berdecka-Gromowska 2 rocz., Dominik Gromowski
                     18:00   † Teresa Paszkowska 12 rocz.
    poniedziałek 18:00 † Remigiusz Krasowski 34 rocz., Władysława, Jan Włodarzewscy,
                                Marian Mączyński
    wtorek      18:00   † Waldemar
    środa        18:00   dusze w czyśćcu cierpiące
    czwartek  18:00   † Bolesława, Józef Frączyk
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Zofia Jurczak (od Żywego Różańca)
    Niedziela   8:00   † Sławomir, Stefania Potorscy, rodz. Potorskich
                     10:00   † Stanisław Skindel, † z rodziny
                     18:00   † Maria Grochoła, rodz. Grochoła i Kożuch
    Puszka „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  2. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 802,50 zł., z tego na Seminarium Duchowne w Olsztynie 486,36 zł. Zbiórka do puszki na Caritas wyniosła 375 zł.
  3. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. Dziękuję także pani Halinie Gawrońskiej z pomocnikami, którzy w tym roku zrobili adwentowy wieniec do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Porzeczkowej.
  4. We środę przypada święto św. Andrzeja Ap., głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej. W pierwszy czwartek grudnia po Mszy św. Godzina Święta – Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych i starszych w domach. W pierwszą sobotę przed Mszą św. wspólnie odmawiamy różaniec.
  5. Roraty w tym tygodniu we wtorek i w piątek o 18:00. Dzieci młodzież i dorosłych zapraszam na roraty z lampionami i świecami.
  6. Spotkanie formacyjne dzieci komunijnych i ich rodziców w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00. (biała szata od chrztu).
  7. Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii wygłosi ks. Wojciech Sokołowski MIC ze Stoczka Klasztornego 9-11 grudnia br. Proszę o modlitwę.
  8. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu za kościołem jeszcze do 6 grudnia 2022 r.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2023 r. ze zdjęciami św. Jana Pawła II po 5 zł. Są już także do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece po 10 zł, duże świece po 20 zł.