4 czerwca 2023 r. – Trójcy Przenajświętszej

1. Niedziela  8:00    † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Mieczysław Grzyb, Wiesław Głowacki, Agnieszka, Hubert Konecka
                     10:00   I Komunia
                     18:00   † Marianna Romanowska 1 rocz., Zdzisław Romanowski 14 rocz.
    Puszka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
    poniedziałek 18:00
    wtorek      18:00   dziękczynna w rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza, o. Piotra
                                oraz w int. neoprezbitera z Ramsowa
    środa        18:00
    czwartek             Boże Ciało
                       8:00   † Elżbieta Michalska 8 rocz., Czesław Michalski 33 rocz.
                     10:00   † Jan Ołota 1 rocz.
    piątek       18:00   † Jarosław Sasin
    Niedziela  8:00    o błog. Boże dla Magdaleny i Marka w 18 rocz. ślubu
                     10:00   † Józef, Czesława, Zenon, Zdzisław, Marianna 1 rocz, rodz. Romanowskich
                     18:00   o błog. Boże dla Elżbiety i Andrzeja z okazji 29 rocz. ślubu
  2. Dzieci z kl. III, które dziś przystępują do I Komunii św. przez cały tydzień przeżywają radość swojego spotkania z Jezusem i przez czas białego tygodnia modlą się za tych, których kochają.
    poniedziałek        za mamy
    wtorek                  za ojców
    środa                   za babcie i dziadków
    czwartek              dziękczynienie za Eucharystię
    piątek                   za rodzeństwo i resztę rodziny
  3. Na zakończenie białego tygodnia dzieci komunijne z rodzinami jadą do Stoczka Klasztornego z pielgrzymką do MB Królowej Pokoju. Tam o 10:00 Msza św., następnie zwiedzanie kościoła i klasztoru, gdzie więziony był bł. kard. Stefan Wyszyński. Na koniec posiłek przy ognisku. Zapraszam także innych parafian do przyłączenia się do tego wyjazdu. Jedziemy własnymi samochodami i wyjeżdżamy w sobotę o 9:00 spod kościoła. Dla osób, które nie chciałyby korzystać z ogniska z dziećmi, jest możliwość zamówienia obiadu w sanktuarium. Proszę o zgłoszenie do mnie.
  4. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa po Mszy św. o 10:00 przejdziemy procesją z Najświętszym Sakramentem trasą do czterech ołtarzy podobnie jak w roku ubiegłym: ulicą Olsztyńską w kierunku DK16, przy kapliczce, przy przystanku autobusowym planowany jest pierwszy ołtarz, następnie ul. Lipową w stronę Marketu Lewiatan, gdzie w okolicy domu ul. Lipowa 44 usytuowany będzie drugi ołtarz; następnie ulicą Olsztyńską, gdzie w okolicy domu ul. Olsztyńska 33 będzie trzeci ołtarz; potem dalej ul. Olsztyńską do kościoła parafialnego, gdzie przy dzwonnicy będzie czwarty ołtarz. Zachęcam do czynnego wsparcia osób budujących ołtarze oraz do aktywnego uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Szczególnie proszę od zbieranie kwiatków dla dzieci do sypania na procesji.
  5. Piątek 9 czerwca br. przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy. Sprzyja to organizowaniu spotkań rodzinnych i nie tylko. Biorąc pod uwagę racje duszpasterskie, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, J. E. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca, by osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego albo dokonały uczynku miłosierdzia co do duszy lub ciała.
  6. W najbliższą sobotę w parafia św. Andrzeja w Barczewie oo. franciszkanów zaprasza na doroczny odpust i festyn ku czci św. Antoniego. Msza św. odpustowa o 12:00.
  7. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 955,30 zł. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 50 zł. Ofiary wpłacone w kancelarii parafialnej wyniosły 100 zł.
  8. Dziękuję rodzinom dzieci komunijnych, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Kaplityn 18, 19, 14, 12B.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).