25 lipca 2021 r. – XVII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Józef, Paula Certa
                     10:00   o błog. Boże dla Daniela z okazji urodzin
                     18:00   † rodz. Szymańskich
    Taca na potrzeby parafialne – na remont dachu kościoła.
    Puszka MIVA – na zakup pojazdów dla misjonarzy.
    Puszka CARITAS na pomoc ofiarom kataklizmów w Niemczech, Holandii i Belgii.

Niedziela   8:00   † Marta, Franciszek Arendt, Gertruda Daniłowska
                     10:00   o błog. Boże dla Leny Tur z okazji 1 urodzin,
                                oraz dla Dominiki i Mateusza Tur z okazji 2 rocz. ślubu
                     18:00   za parafian
  2. Dziś po każdej Mszy św. niedzielnej poświęcenie pojazdów oraz okazja do złożenia ofiar na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy: 1 grosz za 1 km szczęśliwie przejechany w ubiegłym roku.
  3. W ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej od 6 sierpnia br. (Święto Przemienienia Pańskiego) będą odbywały się 33 dniowe internetowe rekolekcje, przygotowujące do aktu oddania się Niepokalanej ale tym razem oparte na tekstach Czcigodnych Sług Bożych, których beatyfikacji oczekujemy. Będą one dostępne pod adresem: www.beatyfikacja33.pl. Te rekolekcje mogą być także na żywo głoszone w naszej parafii po wieczornych Mszach św., pod warunkiem zgłoszenia się chętnych do regularnego uczestnictwa w nich. Zapraszam do szybkiej odpowiedzi.
  4. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 812 zł. Indywidualne wpłaty na cele remontowe wyniosły 1400 zł. Wpłaty na parafialne konto bankowe wyniosły 600 zł. Dziękuję nowożeńcom za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami.
  5. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Jest już możliwość opłacenia rocznej prenumeraty miesięcznika OREMUS, który zawiera teksty liturgiczne i pomoce do codziennego życia liturgią Eucharystii. Koszt rocznej prenumeraty wynosi 79,20 zł. Zgłoszenia chętnych przyjmować będę do 15 sierpnia 2021 r.
  6. Po raz kolejny w naszej parafii trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zostanie poddany recyklingowi a dochód z tej zbiórki trafi na wsparcie misji. Ponieważ trwa remont dachu i plac za kościołem jest zajęty dlatego tym razem zużyty sprzęt zostawiamy za bramą przy wjeździe na teren parafii. Zbiórka trwa już ostatnie dni, do 30 lipca br. do g. 15:00.