3 września 2023 r. – XXII niedziela zwykła

1. Niedziela  8:00    † Stanisław Skindel i zmarli z rodziny
                     10:00   † Jadwiga, Bronisław Tyszkiewicz, rodz. Tatol
                     18:00   † Wiesław Morzy greg. 2.
    poniedziałek 18:00 † Wiesław Morzy greg.3
    wtorek      18:00   † Wiesław Morzy greg. 4.
    środa        18:00   † Wiesław Morzy greg. 5.
    czwartek 18:00    † Wiesław Morzy greg. 6.
    piątek      Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
                     18:00   † Czesław, Katarzyna, Mieczysław Chudzik
    sobota      18:00   † Wiesław Morzy greg. 8.
    Niedziela             Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej – odpust
                       8:00   † Hildegarda i Werner Daniłowscy
                     10:00   † Grzegorz Przybysz
                     18:00   † Wiesław Morzy greg. 9.
  2. Jeszcze do 10 września jest możliwość zgłaszania dzieci z klasy III na przygotowanie do pierwszej Komunii św., oraz młodzieży z klasy VIII i starszych na przygotowanie do bierzmowania. W celu zgłoszenia w kancelarii zjawiają się rodzice razem z kandydatem do Komunii czy bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania, którzy ukończyli 18 lat mogą dokonać zgłoszenia osobiście.
  3. Pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się w tym roku do Komunii św. będzie 10 września po Mszy św. o 10:00.
  4. Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.
  5. Zebranie zakończenia obecnej kadencji rady i wyboru nowej planowane jest na niedzielę 24 września.
  6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Olsztyńskiej 7, 11, 13, 15, 17, 19.
  7. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 912 zł.
  8. Wpłaty na cele inwestycyjne parafii dokonane w ubiegłym tygodniu w kancelarii wyniosły 700 zł.
  9. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 500 zł.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł). W zakrystii natomiast są do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej i Papieża Jana Pawła II po 5 zł.