19 marca 2023 r. – IV niedziela Wielkiego Postu

1. Niedziela   8:00   † Krystyna Berdecka-Gromowska, Dominik Gromowski
                     10:00   † Mieczysława Smużyńska 2 rocz., Jan Smużyński, Maciej, Wanda, Zofia Dobosz
                     18:00   o błog. Boże dla Aniki z okazji urodzin
    Taca na  potrzeby parafialne.
    poniedziałek        10:00  za parafian
                     11:00 o błogosławieństwo Boże dla dyrekcji SP w Łęgajnach
                     18:00   † Waldemar Rybiński (od firmy pogrzebowej)
    Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
    wtorek      10:00
                     18:00   † Zbigniew Żórawski (od firmy pogrzebowej)
    Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
    środa        18:00   † Krzysztof Michalczyk (od siostry Marzeny)
    czwartek  18:00    dziękczynna za opiekę Bożą nad Piotrem i jego rodziną
    piątek       18:00
    sobota      18:00   † Krzysztof Michalczyk (od firmy pogrzebowej)
    Niedziela   8:00   † Waleria, Eliasz, Regina Minko
                     10:00   o potrzebne łaski dla Anny, Pawła i całej rodziny
                     18:00   † Jarosław Kontarski, rodz. Kontarskich i Malinowskich
    Taca na  potrzeby parafialne.
    Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu. Dzień jutrzejszy jest zarazem w Polsce dniem modlitwy o sprawiedliwy pokój w Ukrainie. Zapraszam do udziału w Mszach św. oraz do indywidualnej modlitwy o pokój.
  3. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  4. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Tego dnia po raz kolejny będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czasie, gdy trwają ataki na życie, na Kościół i świętego Jana Pawła II, wielkiego obrońcy nienarodzonych, zachęcam do podjęcia modlitwy w ramach duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby przeciwstawić się cywilizacji śmierci.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o 10:00.
  6. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafialne  wyniosła 956,60 zł.
  7. W marcu na parafialne konto bankowe wpłynęło 900 zł, a w kancelarii wpłacono 100 zł.
  8. Zakończyły się prace przy przełożeniu kostki na podjeździe kościoła. Dziękuję za cierpliwość i za ofiary na ten cel składane na tacę i na konto bankowe. Obecnie kolejną inwestycją będzie poprawienie ogrodzenia od ulicy, które wymaga już naprawy. Zamierzamy słupki i dół ogrodzenia wykonać z klinkieru i zamontować te same, odnowione, przęsła metalowe. Zapraszam do współfinansowania.
  9. Jałmużnę postną, czyli owoc naszych wyrzeczeń wielkopostnych, możemy składać do skarbony na filarze pod chórem.
  10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach, ul. Topolowa 9, 13, 17.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  12. W najbliższy weekend w świetlicy wiejskiej odbędzie się kiermasz rękodzieła, wykonanego przez mirszkańców Łęgajn. Na którym będzie można kupić palmy i ozdoby wielkanocne. W piątek i sobotę zapraszamy od godziny 10 do 12, a w niedzielę od 9 do 12.