8 grudnia 2019 r. – Niepokalane poczęcie NMP

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela    8:00   † Sławomir Potorski, rodz. Potorskich
                 10:00   za parafian
                 18:00   † Franciszek, Maria
Puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
wtorek      18:00   o błog. Boże dla Danieli z okazji imienin
środa       18:00
czwartek  18:00   † Aleksandra Chylińska
piątek       10:00
                 18:00   † Józef Krzos
sobota      10:00
                 18:00   † Eugeniusz Dawid (od firmy pogrzebowej)
niedziela    8:00   † Cecylia
                 10:00   † Zofia Kolenda
                 18:00   † Jan, Józef Ardziewicz, rodzice, teściowie
Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.

2.     Roraty w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 18:00. Na roraty przynosimy lampiony lub świece.

3.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o 10:00.

4.     Zapraszam do skorzystania z rekolekcji adwentowych, które w tym tygodniu wygłosi w naszej parafii ks. dr Bartłomiej Matczak. W piątek i sobotę spotkania o 10:00 i 18:00. Spowiedź już przed Mszami świętymi. Dzieci i młodzież przychodzą na rekolekcje razem z rodziną.

5.     W następną niedzielę planowany jest opłatek wiejski, który tym razem odbędzie się nad jeziorem Linowskim pod wiatą. Sołtys, rada sołecka i stowarzyszenia zapraszają na godz. 15:00.

6.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Ogrodowa 3, 4 i 9.

7.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 746,50 zł., z tego na potrzeby Archidiecezji 246,10 zł.

8.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. A TAKŻE: o początkach wspólnoty z Taize oraz historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r. (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł) Dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny. (5 zł) W zakrystii są do nabycia małe domowe kropidełka na kolędę, po 5 zł lub po 3,50 zł, oraz opłatki na wieczerzę wigilijną – ofiara dobrowolna. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe 5 zł.