21 maja 2023 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

10:00   Zbiorowa:
                                † Weronika, Jan Nalewajko
                                † Sylwester, Jan, Henryk Sobocińscy, Krystyna Włodkowska
                     18:00   † Stanisław Kolenda 21 rocz.
    poniedziałek 18:00 o szczęśliwe rozwiązanie
    wtorek      18:00   za parafian
    środa        18:00   za parafian
    czwartek  18:00   za parafian
    piątek       18:00   za parafian
    sobota      18:00   o błog. Boże dla Kamili i Pawła w dniu ich ślubu
    Niedziela             Zesłanie Ducha Świętego
                       8:00   o błog. Boże dla Klaudii, Wiktorii, Mai i Jacka z okazji urodzin
                     10:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                     18:00   † Aniela Zawalich 3 rocz.
  2. Majowe nabożeństwa maryjne w naszym kościele są odprawiane codziennie o 17:30.
  3. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy o odnowienie w nas darów Ducha Świętego i mocy Jego działania.
  4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego: w ramach koncertów towarzyszących w naszym kościele w najbliższy piątek wystąpi chór z Gdańska o 11:45. Serdecznie zapraszam.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 1191,20 zł., z tego 500 zł na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
  6. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 100 zł.
  7. Ofiary wpłacone w kancelarii parafialnej wyniosły 100 zł.
  8. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 6B, 6C, 6E, 6F, 6J.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  10. Komunikat Policji: Z powodu zwiększonej liczby prób oszustw „na wnuczka” i „na policjanta” olsztyńscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Szczególnie w sytuacji, gdy potencjalny rozmówca przedstawia się jako wnuczek lub policjant i prosi nas o pilną pożyczkę w związku z rzekomym wypadkiem samochodowym czy innym przestępstwem. Przerwijmy rozmowę telefoniczną i rozłączmy się – to jedyny sposób, żeby nie dać się zmanipulować oszustom. Oddzwońmy do bliskiej osoby i sprawdźmy, czy rzeczywiście chciała się z nami skontaktować. Nie przekazujmy gotówki nieznajomym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie pytają o posiadane oszczędności oraz nigdy też nie informują o prowadzonych akcjach telefonicznie. O wszelkich podejrzeniach oszustwa koniecznie poinformujmy Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.