11 czerwca 2023 r. – X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Niedziela  8:00    o błog. Boże dla Magdaleny i Marka w 18 rocz. ślubu
                     10:00   † Józef, Czesława, Zenon, Zdzisław, Marianna 1 rocz., rodz. Romanowskich
                     18:00   o błog. Boże dla Elżbiety i Andrzeja z okazji 29 rocz. ślubu
    czwartek  18:00 w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
    piątek      Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
                     18:00   † Jarosław Sasin (od firmy pogrzebowej)
    sobota      Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
    Niedziela  8:00    † Zbigniew Wiktorowicz 4 rocz.
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Bonifacy Kanasz 7 rocz.
                                † Józef, Zofia, Henryk Charubin, Kazimierz, Władysława, Brygida, Bożena, Dorota
                                Cieloszczyk, Teresa Prusińska, dziadkowie z obu stron
                                † Krzysztof Ćwiek (od firmy pogrzebowej)
                     18:00   † ks. Tadeusz Bugaj (urodzinowa)
  2. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała: budującym i przyozdabiającym ołtarze, uczestniczącym w procesji dzieciom, młodzieży i dorosłym przy krzyżu, chorągwiach, feretronie, poduszkach, różańcu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom do baldachimu i nagłośnienia, ministrantom z dzwonkami i trybularzem, prowadzącemu śpiew i wszystkim wspomagającym z kwiatkami, wodą i innymi posługami. Dziękuję policji za pomoc w bezpiecznym przejściu procesji. Dziękuję także wszystkim uczestnikom procesji za wspólną manifestację wiary.
  3. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1975,66 zł, z tego 569 zł na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.
  4. Ofiara rodzin dzieci komunijnych na parafialne inwestycje wniosła 1200 zł.
  5. Puszka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie wyniosła 124 zł.
  6. Taca z Bożego Ciała na potrzeby parafialne wyniosła 1597,90 zł.
  7. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za rozebranie dekoracji komunijnej oraz rodzinom, które sprzątnęły kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Kaplityn 16, 21, 25B, 25.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  9. Pan Sołtys wraz z radą sołecką zaprasza na święto wsi, które odbędzie się 17 czerwca (sobota). Rozpoczęcie apelem przy kamieniu jubileuszowym a następnie festyn nad jeziorem Linowskim.
  10. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin † Roman Słota. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.