25 grudnia 2021 r. – Boże Narodzenie

1. Sobota    00:00   za parafian
                     10:00   † Krzysztof, Mieczysław, Zofia
                     18:00   † Michał Dudaryk 1 mies.
    Niedziela Świętej Rodziny
                       8:00   o błog. Boże dla Magdaleny i Daniela z okazji 3 rocz. ślubu
                     10:00   o błog. Boże dla Lianny i Mateusza z okazji 8 rocz. urodzin
                     18:00  † Stanisław Skindel
    czwartek  18:00   † Marianna Przyborowska 1 mies.
    piątek       18:00   † Sylwester, Helena Kolenda
    sobota      Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
                       8:00   za parafian
                     10:00   † Mieczysław, Władysław Grzyb
                     18:00   † Stanisław Skindel greg. 1.
    Niedziela  8:00   † Stanisław Skindel greg. 2.
                     10:00   † Krzysztof Kusiak
                     18:00  † Klara, Franciszek Orzeł
    Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2022 r.

2. Dziękuję osobom, które we wtorek pracowały przy ustawianiu dekoracji świątecznej w kościele. Dziękuję panu Janowi Czart za ofiarowane dla parafii choinki i drewno opałowe. Dziękuję panom: Tadeuszowi Ćwiek, Wiesławowi Machnowskiemu i Andrzejowi Drzymalskiemu za przywiezienie choinek i drewna na teren przykościelny.
  3. Jutro, w Niedzielę Świętej Rodziny, na wszystkich Mszach św. będzie odnowienie ślubów małżeńskich.
  4. Także jutro zespół Łęgajnianie wystąpi z kolędami po Mszy św. o 10:00.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli w całości była dla naszego rekolekcjonisty. Indywidualne ofiary w ubiegłym tygodniu wyniosły 200 zł.
  6. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Lipowej nr 13, 15A.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, świąteczno-noworoczny (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).
  8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2022 r.
  9. „Mając na uwadze tegoroczną zbieżność czasową, dnia 31 grudnia, tradycyjnie sprzyjającego okolicznościowym spotkaniom rodzinnym i towarzyskim z piątkiem, który jest dniem pokutnym, w trosce o dobro duchowe wiernych, na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam wiernym Archidiecezji Warmińskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku i wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych dnia 31 grudnia 2021 r. Wiernych korzystających z dyspensy proszę o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz podjęcie uczynków miłosiernej miłości i pobożności.” Abp Józef Górzyński.
  10. W ostatni dzień roku, w piątek św. Sylwestra, zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok o 17:30. Następnie Msza św.
  11. Z okazji radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim, parafianom i gościom, nieustannego doświadczania obecności, świętości, miłości, mocy i pokoju Jezusa Chrystusa – Boga z nami.