30 maja 2021 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela 8:00     † Weronika, Jan Nalewajko
                     10:00   za parafian
                     18:00   † Aniela Zawalich 1 rocz.
    Taca na potrzeby parafialne – remont dachu.
    poniedziałek 18:00 przebłagalna Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego
    wtorek      18:00 przebłagalna Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego
    środa        18:00   † Igor Wróbel
    czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
                       8:00 † Władysław Drężek
                     10:00 † Władysław, Czesława, Jerzy, Zofia Studzińscy
                     18:00   za parafian
    Taca na potrzeby parafialne – remont dachu.
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Stanisław Skindel
    Niedziela  8:00    Rodzinna:
                     1. † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Wiesław Głowacki,
                     Agnieszka, Hubert Konecka
                     2. o powrót do zdrowia Mieczysława Grzyb
                     10:00   dziękczynna w 39 rocz. święceń kapłańskich ks. proboszcza
                     18:00   o błog. Boże dla rodz. Kaczmarczyk z dziećmi i wnukami
  2. Nabożeństwa majowe w kościele jeszcze jutro o 17:30. Dzieci, które przyjęły dziś pierwszą Komunię św. zapraszam do przedłużenia radości przez cały tzw. Biały Tydzień. W Białym Tygodniu przychodzimy w albach komunijnych.
  3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcam do codziennego odmawiania litanii do NSJ. W kościele tę litanię będziemy śpiewali w tym miesiącu po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  4. W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. W naszej parafii w tym roku Msze św. będą w porządku niedzielnym: 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. o 10:00 będę odwiedzał samochodem ołtarze ustawione w różnych miejscach naszej parafii, podobnie jak było w roku ubiegłym. Zgromadźmy się przy tych ołtarzach, aby przyjąć obecność Chrystusa Eucharystycznego wśród nas i Jego błogosławieństwo. Proszę więc o zgłaszanie miejsc, w których miejscach ołtarze będą przygotowane.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca przed wieczorną Mszą św. odmawiamy wspólnie różaniec.
  7. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1083,85 zł. Na konto bankowe parafii wpłynęło w ubiegłym tygodniu 500 zł. Indywidualne ofiary na cele remontowe w tym tygodniu wyniosły 1400 zł. Dziękuję rodzinom dzieci komunijnych z sprzątnięcie kościoła i za świeże kwiaty.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).
  9. W dniu 6 czerwca br. (w niedzielę) będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Zapraszam wiernych naszej Archidiecezji na Uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 11.oo na błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu, na terenie parafii M.B. Ostrobramskiej w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza 6a). Swoją obecnością i modlitwą podziękujmy Bogu za dar św. Jana Pawła II.