14 maja 2023 r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela   8:00   † Jan, Jadwiga, Alicja, Waldemar, Jerzy, Jan Suraj,
                                † Tomasz Karwowski, Stanisław Korecki
                     10:00   † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Wiesław Głowacki, Mieczysław Grzyb, dziadkowie z obu stron
                     18:00   † Krzysztof Saczuk
    Taca na Seminarium w Olsztynie.
    poniedziałek 18:00 † Zofia Bastek
    wtorek      18:00   Nowenna za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej 7.
    środa        18:00   Nowenna za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej 8.
    czwartek  18:00   Nowenna za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej 9.
    piątek       18:00   † Jerzy Pawłowski 3 rocz.
    sobota      18:00   † Genowefa, rodz. Wieczorek i Grabowskich
    Niedziela             Wniebowstąpienie Pańskie
                       8:00   † Mieczysław, Apolonia, Tadeusz Niemczuk, Helena Chodorowska
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Weronika, Jan Nalewajko
                                † Sylwester, Jan, Henryk Sobocińscy, Krystyna Włodkowska
                     18:00   † Stanisław Kolenda 21 rocz.
  2. Majowe nabożeństwa maryjne w naszym kościele są odprawiane codziennie o 17:30.
  3. W miniony piątek młodzież naszej parafii i parafii w Barczewku otrzymała sakrament bierzmowania. Dziękuję rodzinom bierzmowanych za sprzątanie i dekorację kościoła. Otoczmy naszą młodzież modlitwą, aby dar Ducha Świętego, który otrzymali, rozwijali dalej w swoim życiu.
  4. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy o odnowienie w nas darów Ducha Świętego i mocy Jego działania.
  5. Rodzice dzieci komunijnych w piątek przybywają na kolejne spotkanie z dziećmi o 17:00 i następnie w czasie nabożeństwa majowego będą modlić się za swoje dzieci.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 1155,60 zł., z tego 569 zł na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej
  7. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 500 zł.
  8. Ofiary wpłacone w kancelarii parafialnej wyniosły 250 zł.
  9. Ofiara rodzin bierzmowanych wyniosła 1800 zł.
  10. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 16L, 16L, 16N, 16R, 100, 102.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  12. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka † Elżbieta Zalewska, która została pochowana w Gietrzwałdzie. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.