11 lipca 2021 r. – XV niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Jadwiga Assanowicz
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Igor Wróbel
                                † Jan Suraj 1 mies.
                                † Stanisław Orzoł
                                † Mieczysław Grzyb
                     18:00   † Genowefa Grabowska 7 rocz., rodzice i bracia
    poniedziałek 18:00 o błog. Boże dla kręgu Domowego Kościoła
    wtorek      18:00 o błog. Boże dla rodziny
    środa        18:00 † Mieczysław Grzyb (od firmy pogrzebowej)
    czwartek  18:00 † Henryk, Cecylia
    piątek       18:00 † Mieczysław Grzyb (od Żywego Różańca)
    sobota      18:00 † Anna, Marian Wąsowscy
    Niedziela   8:00   o błog. Boże i zdrowie dla Marii i Elżbiety
                     10:00   o błog. Boże dla Leona z okazji 5 urodzin
                     18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    Puszka MIVA – na zakup pojazdów dla misjonarzy.

2. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 855,05 zł. Indywidualne wpłaty na cele remontowe wyniosły 550 zł.
  3. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Jest już możliwość opłacenia rocznej prenumeraty miesięcznika OREMUS, który zawiera teksty liturgiczne i pomoce do codziennego życia liturgią Eucharystii. Koszt rocznej prenumeraty wynosi 79,20 zł. Zgłoszenia chętnych przyjmować będę do 15 sierpnia 2021 r.
  4. Po raz kolejny w naszej parafii trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zostanie poddany recyklingowi a dochód z tej zbiórki trafi na wsparcie misji. Ponieważ trwa remont dachu i plac za kościołem jest zajęty dlatego tym razem zużyty sprzęt zostawiamy za bramą przy wjeździe na teren parafii. Zbiórka trwa do 30 lipca br. do g. 15:00.
  5. Zaproszenie na bezpłatne badania Profilaktyka 40 Plus.
    Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza wszystkie osoby po 40 roku życia na bezpłatne badania profilaktyczne. Program Profilaktyka 40 Plus, który jest ważną częścią rządowego programu Polski Ład, ma pomóc w odbudowie zdrowia po epidemii, ale też przygotować Polaków na tego typu wydarzenia w przyszłości. Żeby uzyskać skierowanie na badanie należy wypełnić ankietę, która znajduje się w Internetowym Koncie Pacjenta lub zadzwonić pod numer infolinii 22 735 39 53