27 lutego 2022 r. – VIII niedziela zwykła

1. Niedziela   8:00   † Ryszard Ćwiek 32 rocz.
                     10:00   † Wincenty Rutkowski 1 mies.
                     18:00  † Marcin Reut 1 mies.
    Taca na potrzeby parafii.
    Puszka CARITAS na wsparcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

poniedziałek 18:00 o zdrowie i błog. Boże dla Anny i Ryszarda
    wtorek      11:00   † Grzegorz Przybysz – pogrzeb
    Środa Popielcowa
                     10:00   o zdrowie i błog. Boże dla Heleny z okazji imienin
                     18:00   za parafian
    Taca na potrzeby parafii.
    Puszka CARITAS na wsparcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

czwartek  18:00   † Stanisław Skindel 1 rocz.
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   o zdrowie i błog. Boże dla Bogusława z okazji urodzin
    Niedziela  8:00   † Marcin Kasprzyk
                     10:00   † Mieczysław i Władysław Grzyb (od rodz. Pijanowskich)
                     18:00  † Wiesława Parda (od firmy pogrzebowej)
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada czas kolejnego nabożeństwa Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej. Tym razem zapraszam na wspólny różaniec przed Najświętszym Sakramentem na 17:30 przed Mszą św.
  3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. we środę o 10:00 i o 18:00 z posypaniem głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii. Także papież Franciszek zaapelował, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju.
  4. W pierwszy czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta – Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych i starszych odwiedzę w domach przed południem.
  6. Najbliższy piątek jest także w naszej parafii Dniem Stacyjnym Archidiecezji Warmińskiej. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od 9:00, o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale a o 17:30 Droga Krzyżowa i następnie Msza św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca jak zwykle przed Mszą św. modlimy się odmawiając wspólnie różaniec.
  8. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 772 zł. Indywidualne ofiary wyniosły 100 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 200 zł.
  9. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Akacjowej nr 7 – pierwsza klatka.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł).
  11. W piątek zmarł † Grzegorz Przybysz, nasz parafianin z Kaplityn. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.

KOMUNIKAT

W ramach pomocy Ukrainie dotkniętej wojną Sołectwo Łęgajny wraz ze Szkołą Podstawową w Łęgajnach w ramach gminnej akcji „Mieszkańcy Gminy Barczewo dla Ukrainy” organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy – darów.

Potrzebne są min.:

–  kołdry, koce, śpiwory, karimaty, materace,

– ciepłe ubrania, obuwie (głównie dla dzieci),

– środki higieny,

– bandaże, opatrunki, środki do dezynfekcji.

Dary proszę przekazywać do punktu zbiórki, który jest uruchomiony w świetlicy wiejskiej ul. Akacjowa 3,  codziennie w godz. 16:00 – 20:00.

Do pana sołtysa można również zgłaszać ewentualną możliwość przyjmowania uchodźców w wolnych mieszkaniach czy domach czy nawet w swoich domach.

Telefony kontaktowe:

Sołtys Andrzej Turek  – 603937316