1 października 2023 r. – XXVI niedziela zwykła

1. Niedziela   8:00   † Bernard, Apolonia Cegiełka, Władysław, Jadwiga Jóźwiak
                     10:00   † Krzysztof 23 rocz., Mieczysław, rodz. Kusiak, Michalak
                     18:00   † Wiesław Morzy greg. 30.
    poniedziałek 18:00 o błog. Boże dla Agnieszki, Karoliny i Pauliny z okazji urodzin
    wtorek      18:00   † Stanisław Skindel
    środa        18:00   † Franciszek
    czwartek 18:00    o błog. Boże dla Marka i Igi z okazji urodzin
    piątek       18:00   w intencji Żywego Różańca
    sobota      15:00   dziękczynna w 65 rocz. ślubu Heleny i Tadeusza Mrozowskich
                     18:00   † Helena, Czesława Pawlak
    Niedziela   8:00   † Stefania Domin 15 rocz.
                     10:00   o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Zuzi z okazji 10 urodzin
                     18:00   † Jarosław Sasin (od Agnieszki i Daniela Zielińskich)
  2. W poprzednią niedzielę poświęciliśmy odnowiony krzyż przy ul. Olsztyńskiej. Koszt odnowienia wyniósł 1500 zł. Na pokrycie kosztów otrzymałem od parafian 1300 zł.
  3. Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.
  4. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam dziś po Mszy św. o 10:00 na spotkanie przygotowawcze.
  5. Spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców będzie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00. Rodzice przygotowują dla dzieci nowe różańce, które będą na tym spotkaniu poświęcone.
  6. Dziś rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony wspólnej modlitwie różańcowej wiernych, którzy chcą odpowiedzieć na wielokrotną prośbę Matki Bożej w Lourdes, Gietrzwałdzie, Fatimie, Medjugorie i innych miejscach: „Odmawiajcie gorliwie różaniec.” Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o 17:30. Odmawiając różaniec w domu z rodziną można także, tak jak w kościele przed Najświętszym Sakramentem, otrzymać szczególne łaski i odpusty.
  7. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.
  8. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 1143,60 zł, z tego na Seminarium Duchowne w Olsztynie 500 zł.
  9. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 200 zł.
  10. W kancelarii parafialnej na potrzeby parafialne wpłacono 200 zł.
  11. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały nasz kościół, oraz za nowe kwiaty do dekoracji kościoła. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Olsztyńskiej 10, 12, 27.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł) oraz Gość Extra poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym (14 zł). Dla dzieci nowy polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam nowy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł). W zakrystii natomiast są do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej i Papieża Jana Pawła II po 5 zł.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina † Bogumiła Grabowskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.