16 stycznia 2022 r. – II niedziela zwykła

1. Niedziela   8:00   o błog. Boże dla całej rodziny
                     10:00   † ks. Tadeusz Bugaj 11 rocz.
                     18:00  † Stanisław Skindel greg. 16.
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    poniedziałek        18:00   † Stanisław Skindel greg. 17.
    wtorek      18:00   † Stanisław Skindel greg. 18.
    środa        18:00   † Stanisław Skindel greg. 19.
    czwartek  18:00  † Stanisław Skindel greg. 20.
    piątek       18:00   † Stanisław Skindel greg. 21.
    sobota      18:00   † Stanisław Skindel greg. 22.
    Niedziela  8:00   † Stanisław Skindel greg. 23.
                     10:00   † Kazimierz Tadeusiak
                     18:00  † Justyna Słota-Kabelska
    Taca na potrzeby parafii.
  2. Zapraszam na spotkania kolędowe i na wieczorne Msze św. rodziny z kolejnych rejonów. Msza św. jest połączona ze specjalnym błogosławieństwem dla zebranych i pozostałych w domach mieszkańców, zwłaszcza chorych. Dlatego proponuję na tę Mszę św. przynieść domowy krzyż, czy obrazek, który zwykle stawiamy w czasie kolędy. Będzie to symboliczne przyjęcie i przeniesienie błogosławieństwa do swoich domów. Proszę także przynieść jakieś naczynie na wodę święconą, którą pod koniec Mszy św. zaczerpniemy i zabierzemy do swoich domów, aby pokropić nią swoje domy i gospodarstwa. Istnieje również możliwość tradycyjnych odwiedzin poszczególnych rodzin, które mimo pandemii, zdecydują się zaprosić kapłana do swoich domów. Termin tego spotkania trzeba uzgodnić osobiście lub telefonicznie z księdzem proboszczem. Co roku kolęda jest także dla wielu rodzin okazją do złożenia dorocznej ofiary na rzecz swojej parafii. Kto chciałby to uczynić, w tym roku będzie mógł złożyć ofiarę w kościele w czasie Mszy św. dla danego rejonu. Można przelać także ofiarę na konto parafialne z dopiskiem: „ofiara kolędowa”. Numer konta dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  3. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne dziś po Mszy św. o 10:00.
  4. Dziś na Mszy św. o 18:00 miał śpiewać chór „Msericordia” z Olsztyna. Jednak z powodu chorób i kwarantanny niektórych uczestników przełożono termin występu na inny możliwy.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 906 zł. Zbiórka do puszek na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja wyniosła 640 zł. Na konto parafialne wpłynęło 100 zł. Ofiary indywidualne na potrzeby parafialne wyniosły 600 zł.
  6. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Bukowej nr 1, 10, 11.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł), kalendarze na 2022 r. (4 zł).