9 stycznia 2022 r. – Chrzest Pański

1. Niedziela 8:00    † Stanisław Skindel greg. 9.
                     10:00   † Jan, Zenobia Janowscy, Stefania, Michał Giedrojć
                     18:00  o powrót do zdrowia Anny Walkowskiej
    Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2022 r.

poniedziałek        18:00   † Stanisław Skindel greg. 10.
    wtorek      18:00   † Stanisław Skindel greg. 11.
    środa        18:00   † Stanisław Skindel greg. 12.
    czwartek  18:00  † Stanisław Skindel greg. 13.
    piątek       18:00   † Stanisław Skindel greg. 14.
    sobota      18:00   † Stanisław Skindel greg. 15.
    Niedziela 8:00    o błog. Boże dla całej rodziny
                     10:00   † ks. Tadeusz Bugaj 11 rocz.
                     18:00  † Stanisław Skindel greg. 16.
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
  2. W tym roku także wizyta duszpasterska (tzw. kolęda), ze względu na trwającą wciąż pandemię, w formie tradycyjnej nie może się odbyć. Dlatego zapraszam na wieczorne Msze św. rodziny z poszczególnych rejonów według zaproponowanego harmonogramu. Oczywiście można uczestniczyć we Mszy w innym dniu, jeśli termin zaproponowany przeze mnie nie pasuje. Msza św. będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem dla zebranych i pozostałych w domach mieszkańców, zwłaszcza chorych. Dlatego proponuję na tę Mszę św. przynieść domowy krzyż, czy obrazek, który zwykle stawiamy w czasie kolędy. Będzie to symboliczne przyjęcie i przeniesienie błogosławieństwa do swoich domów. Proszę także przynieść jakieś naczynie na wodę święconą, którą po poświęceniu pod koniec Mszy św. zaczerpniemy i zabierzemy do swoich domów, aby pokropić nią swoje domy i gospodarstwa. Istnieje również możliwość tradycyjnych odwiedzin poszczególnych rodzin, które mimo pandemii, zdecydują się zaprosić kapłana do swoich domów. Termin tego spotkania trzeba uzgodnić osobiście lub telefonicznie z księdzem proboszczem. Szczególnie, o ile możliwe, pragnąłbym odwiedzić nowe rodziny, przybyłe w ubiegłym roku, które chcą poświęcić nowe domy i zapoznać się bliżej z nimi. Oczywiście z zachowaniem wskazań sanitarnych. Co roku kolęda jest także dla wielu rodzin okazją do złożenia dorocznej ofiary na rzecz swojej parafii. Kto chciałby to uczynić, w tym roku będzie mógł złożyć ofiarę w kościele w czasie Mszy św. dla danego rejonu. Można przelać także ofiarę na konto parafialne z dopiskiem: „ofiara kolędowa”. Numer konta dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  3. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.
  4. Także w następną niedzielę chór „Msericordia” z Olsztyna, prowadzony przez ks. Grzegorza Mocarskiego, będzie śpiewał na Mszy św. o 18:00.
  5. Taca z Nowego Roku na potrzeby parafialne wyniosła 610 zł. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 890,05 zł, z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej 553,60 zł. Taca z Trzech Króli na misje wyniosła 757,08 zł.
  6. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Bukowej nr 2, 4, 6, 8.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł), kalendarze na 2022 r. (4 zł).
  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian † Krzysztofa Przyborowskiego i † Irmgardę Muszyńską. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

TERMINY MSZY ŚW. I SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH DLA PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO W ŁĘGAJNACH

Sapunki, Bark , Kaplityny dolne10.01.2022
Kaplityny środkowe11.01.2022
Kaplityny górne12.01.2022