22 marca 2020 r. – IV niedziela Wielkiego Postu

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Józef Certa
                 10:00   † Dominik 18 rocz., Józefa
                 18:00   o błog. Boże dla Aniki i Danieli z okazji urodzin
Taca na potrzeby parafii.
poniedziałek        18:00
wtorek      18:00
środa       18:00   Zwiastowanie Pańskie

dziękczynna do Chrystusa Króla Polski za przyjęcie intronizacji
czwartek  18:00 † Stanisław, Stefania, Wanda
piątek       18:00   o błog. Boże dla Anny i Pawła z okazji urodzin
sobota      18:00
niedziela   8:00   † Waleria, Eliasz, Regina Minko
                 10:00   o błog. Boże dla Andrzeja i Urszuli z okazji urodzin
                 18:00   † Piotr, Wacław, Józef, Anna, Marianna, Stanisław
Taca na potrzeby parafii.
Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2.     Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17:30, Droga Krzyżowa w piątki o 17:30.

3.     Codziennie zapraszam do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od 17:00 w intencji ustania epidemii. W tym czasie jest też okazja do spowiedzi. Ten szczególny czas to swoiste rekolekcje dla nas. Skorzystajmy z takich form przygotowania do Wielkanocy, jaki są nam dostępne: tu w kościele, w telewizji czy w internecie lub w całkowitym wyciszeniu z Pismem świętym w ręku. Pamiętajmy też o starszych, samotnych sąsiadach, aby zapytać czy im czego nie potrzeba.

4.     We środę w święto Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tego dnia wiele osób podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, które jest zagrożone zabiciem w łonie matki. Osoby, które adoptują duchowo takie dziecko towarzyszą rodzicom i dziecku przez 9 miesięcy codzienną modlitwą. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w gazetce wyłożonej na stoliku pod chórem.

5.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 288 zł.

6.     Jałmużnę Postną na cele charytatywne składamy do puszki przy ołtarzu.

7.     Caritas, jak co roku, chce przyjść z pomocą osobom biedniejszym w przygotowaniu i przeżyciu świąt wielkanocnych. Dlatego pod chórem wyłożone są torby miłosierdzia, które można zabrać, uczynić zakupy samemu czy w porozumieniu z bliskimi lub sąsiadami według propozycji wypisanych na torbie i po jej napełnieniu przynieść do kościoła. Przed świętami zebrane produkty zostaną dostarczone rodzinom potrzebującym wsparcia.

8.     W tym roku po raz kolejny dociera do nas akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej akcji recyklingowej przeznaczony jest na misje. Odbiór elektrośmieci będzie 23 kwietnia br. czyli 11 dni po świętach. Dlatego uprzejmie proszę, aby te sprzęty do oddania zebrać i przechować u siebie a dostarczyć je na plac za kościołem dopiero po świętach.

9.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Fiołkowej.

10.  Tygodnik „Gość Niedzielny” zawiesił dystrybucję czasopisma w parafiach do odwołania. Jest natomiast dostępne w internecie na stronie Gościa Niedzielnego e-wydanie 12 numeru. Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł) Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Czasopisma wyłożone na stoliku w przedsionku są darmowe i można je zabierać bez żadnych opłat.