25 lutego 2024 r. – II niedziela Wielkiego Postu

1.     Niedziela   8:00   † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Mieczysław Grzyb, Wiesław Głowacki
                10:00   † Ryszard Ćwiek 34 rocz.
                18:00   † Grzegorz Przybysz 2 rocz.
Puszka na misje „Ad gentes”.

Poniedziałek 18:00 o zdrowie Magdaleny i Haliny
Piątek      18:00   w int. Żywego Różańca
Sobota     18:00   o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże z okazji imienin Heleny
Niedziela   8:00   † Stanisław Skindel 3 rocz.
                10:00   o potrzebne łaski Boże dla Bogusława z okazji urodzin
                18:00   † Krzysztof Michalczyk
Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej i na Seminarium Duchowne w Olsztynie.

2.     Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu tego roku.

3.     Zakończyłem już tegoroczne odwiedziny rodzin katolickich naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli swoje drzwi, przyjęli błogosławieństwo Boże dla swego domu. Dziękuję za możliwość rozmów, które pozwoliły mi lepiej poznać Państwa życie i problemy. W naszej parafii zamieszkuje 1740 osób – 651 rodzin, przyjęło kolędę prawie 60% rodzin. Dziękuję także za ofiary składane przy tej okazji. Z całego czasu kolędowego zebrałem na potrzeby parafialne 23’722 zł. Gdyby jeszcze któraś rodzina chciała prosić o błogosławieństwo domu to mogę jeszcze odwiedzić w najbliższym czasie.

4.     W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych i starszych w domach. W pierwszą sobotę przed Mszą św. wieczorną modlimy się wspólnie odmawiając różaniec.

5.     Zapraszam na parafialną pielgrzymkę wielkopostną do Głotowa k. Dobrego Miasta na wspólną Drogę Krzyżową po Kalwarii Głotowskiej w sobotę 2 marca br. Do Głotowa jedziemy własnymi pojazdami i o 10:00 rozpoczynamy nabożeństwo wychodząc z kościoła.

6.     Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.

7.     Jałmużnę postną, czyli owoc naszych wyrzeczeń wielkopostnych, można składać do skarbony na filarze pod chórem.

8.     Dziękuję panom Tadeuszowi Ćwiek, Janowi Parda, Andrzejowi Drzymalskiemu, Emilowi Golau i Wiesławowi Machnowskiemu za wywiezienie w poniedziałek odpadów organicznych z kompostu za kościołem. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Akacjowej 5 – druga klatka.

9.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1160 zł.

10.  Na parafialne konto bankowe wpłynęło 100 zł.

11.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Gość Extra (14 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).