6 czerwca 2021 r. – X niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela  8:00    Rodzinna:
                     1. † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Wiesław Głowacki,
                     Agnieszka, Hubert Konecka
                     2. o powrót do zdrowia Mieczysława Grzyb
                     10:00   dziękczynna w 39 rocz. święceń kapłańskich ks. proboszcza
                     18:00   o błog. Boże dla rodz. Kaczmarczyk z dziećmi i wnukami
    poniedziałek 18:00 przebłagalna Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego
    wtorek      18:00 przebłagalna Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego
    środa        18:00 przebłagalna Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego
    czwartek  18:00 przebłagalna Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego
    piątek      Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
                     18:00 dziękczynna i o błog. Boże dla o. Piotra w 32 rocz. święceń kapłańskich
    sobota      Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
                     16:00 dziękczynna w int. dzieci komunijnych i ich rodzin
                     18:00 za parafian
    Niedziela  8:00 † Walenty, Rafał, Henryk, Stanisław Krajewscy, Wiesław Miściur
                     10:00 Zbiorowa:
                                o błog. Boże dla Andrzeja i Elżbiety w 27 rocz. ślubu
                                o zdrowie i błog. Boże dla Kazimiery Toma z okazji 89 urodzin
                                o zdrowie i błog. Boże dla Haliny i całej jej rodziny
                                † Bonifacy Kanasz 5 rocz., rodzice
                                † Igor Wróbel
                                † Jan Korpusik
                                 † Ludwik Przyborowski 1 mies.
                     18:00   † Józef, Czesława, Zenon, Zdzisław Romanowscy
  2. Dzieci, które przyjęły dziś pierwszą Komunię św. zapraszam do przedłużenia radości przez cały tzw. Biały Tydzień. W Białym Tygodniu przychodzimy w albach komunijnych. Kończy się okres komunii. Na zakończenie, w najbliższą sobotę o 16:00 dzieci komunijne zgromadzą się na wspólnej Mszy św. dziękczynnej. Zapraszam w albach komunijnych. Pół godziny wcześniej będzie okazja do spowiedzi.
  3. Czerwiec jest poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcam do codziennego odmawiania litanii do NSJ. W kościele tę litanię śpiewamy w tym miesiącu po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w najbliższy piątek, w jedności z całym Kościołem w Polsce, ponowimy akt oddania naszej Ojczyzny i Kościoła Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Serdecznie zapraszam.
  4. Dziękuję 6 paniom, które w poniedziałek porządkowały teren przy kościele. Dziękuję także za wszystkie przygotowane ołtarze. Mam nadzieję, że to już ostatni raz w takiej formie odbywa się Boże Ciało, a już niebawem powrócimy całkowicie do normalności. Dziękuję panu Dariuszowi Kocik za posługę samochodem na Boże Ciało oraz służbie liturgicznej za posługę przy odwiedzaniu ołtarzy.
  5. Ojcowie Franciszkanie z Barczewa zapraszają na odpust ku czci św. Antoniego w najbliższą sobotę o 12:00.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 947,42 zł. Taca z Bożego Ciała na potrzeby parafialne wyniosła 978 zł. Indywidualne wpłaty na cele remontowe wyniosły w tym tygodniu 300 zł.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).