17 kwietnia 2022 r. – Zmartwychwstanie Pańskie

Poniedziałek Wielkanocny
                       8:00   † Stanisław Skindel
                     10:00   † Stanisław Orzoł greg. 14
                     18:00  † Igor Wróbel 1 rocz.
    Taca na KUL.
    wtorek      18:00   † Stanisław Orzoł greg. 15
    środa        18:00   † Stanisław Orzoł greg. 16
    czwartek  18:00   † Stanisław Orzoł greg. 17
    piątek       18:00   † Stanisław Orzoł greg. 18
    sobota      18:00   † Stanisław Orzoł greg. 19
    Niedziela Miłosierdzia
                       8:00   † Stanisław Orzoł greg. 20
                     10:00   Zbiorowa:
                     † rodz. Borkowskich i Leszczyńskich
                     † Kazimierz, Władysława, Brygida, Dorota, Bożena Cieloszczyk, dziadkowie z obu stron              † Jan Zawalich 2 rocz.
                     † Zdzisław Romanowski 13 rocz., Józef, Czesława, Zenon Romanowscy
                     † Adrian Sztynio, Paweł, Grzegorz, Katarzyna Sztynio
                     18:00  dziękczynna w 80 rocz urodzin Danuty
    Taca na Caritas.
  2. Dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszam na kolejne spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00. Przynosimy świece od chrztu dla odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dzieci komunijnych.
  3. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 15:00 w kościele odmawiamy w tych dniach Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy nowenny. Kto nie może przybyć do kościoła, może nowennę odmawiać w domu. Serdecznie zachęcam.
  4. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1698,10 zł. Zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego z dwóch niedziel wyniosła 899 zł, wydałem zaś 780 zł. Wpłaty na bankowe konto parafialne wyniosły 200 zł. Taca z Wielkiego Czwartku na potrzeby parafialne wyniosła 306 zł. Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie wyniosła 510 zł. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy za pośrednictwem Caritas z poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę wyniosły 1025,19 zł.
  5. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały i dekorowały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Dębowej 7.
  6. Informuję, że po świętach, w marę możliwości, rozpoczną się kolejne prace wykończeniowe przy głównym wejściu do kościoła. Zakupiliśmy już granit – ok. 12 tys. zł, który zostanie przywieziony po świętach. Pozostałe materiały zakupimy w miarę potrzeb i na koniec opłacimy wykonanie. Dlatego proszę o dalsze ofiary na cele inwestycyjne.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Gość EXTRA – poświęcony św. o. Pio z Pietrelciny (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł).
  8. Święta Wielkanocne są źródłem wiary i nadziei, znakiem triumfu dobra nad złem, życia nad śmiercią. Chrystus przezwyciężył śmierć, dając świadectwo dogłębnej, wiecznej miłości do człowieka. Z okazji Świąt Wielkanocy pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego odnowi wiarę i wniesie nadzieję w życie każdego człowieka. Niech napełni spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech ten czas będzie wypełniony Bożą obecnością i łaską.