24 maja 2020 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie
                       8:00   † Zofia Bastek
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Mieczysław Niemczuk 3 rocz., Irena, Józef, Cińscy, Apolonia, Tadeusz Niemczuk, Helena Chodorowska
                                † Stanisław Kolenda
                                † Grzegorz Sztynio – pogrzebowa
                     18:00   o błog. Boże dla Kacpra Wróbla z okazji 18 ur.
    poniedziałek 18:00 † Władysława, Jan Włodarzewscy, Remigiusz Krasowski, Marian Mączyński
    wtorek      11:00   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mamy
                     18:00   bierzmowanie
    środa        18:00   † Cecylia, Maria z okazji Dnia Matki
    czwartek  18:00
    piątek       18:00
    sobota      18:00
    Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
                       8:00   za parafian
                     10:00   † Władysław, Czesława, Jerzy, Zofia Studzińscy
                     18:00   † Adela, Tadeusz, Czesław
  2. Majowe nabożeństwa Maryjne w naszej parafii odprawiamy codziennie o 17:30 do przyszłej niedzieli.
  3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest ona włączona w Nabożeństwo majowe i w Eucharystię.
  4. Kończy się okres wielkanocny, w którym katolicy powinni przyjąć Komunię św., a to znaczy, że także wyspowiadać się. Czas na wypełnienie tych przykazań kościelnych kończy się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zostało więc już niewiele czasu aby tego dopełnić. Spowiedź codziennie od 17:00.
  5. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii na 26 maja br. na 18:00. Ze względów ograniczeń sanitarnych proszę o umożliwienie tego dnia uczestnictwa w wieczornej uroczystości rodzinom młodzieży bierzmowanej. W związku z tym jest dodatkowa Msza św. o 11:00.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 581,25 zł.
  7. Tace z uroczystości komunijnych w ubiegłym tygodniu wyniosły 59 zł, Ofiary rodziców dzieci komunijnych 150 zł.
  8. Ofiary wpłacone na konto parafialne w ubiegłym tygodniu wyniosły  100 zł.
  9. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty do kościoła oraz za inne prace przy kościele.
  10. Wstrzymana przez pandemię akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego rusza na nowo. Dochód z tej akcji recyklingowej przeznaczony jest na misje. Odbiór elektrośmieci będzie 28 maja br. Zużyte sprzęty do oddania można dostarczać na plac za kościołem.
  11. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).