2 stycznia 2022 r. – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Niedziela  8:00   † Stanisław Skindel greg. 2.
                     10:00   † Krzysztof Kusiak
                     18:00  † Klara, Franciszek Orzeł
    Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2022 r.
    czwartek  Objawienie Pańskie – Trzech Króli
                       8:00   † Agata Średnicka, Adam Gęstwicki, Józefa, Mieczysław, Helena, Henryk
                     10:00   † Stanisław Skindel greg. 6., † z rodziny
                     18:00  † Marcin Kasprzyk
    Taca na misje.
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Stanisław Skindel greg. 8.
    Niedziela 8:00    † Stanisław Skindel greg. 9.
                     10:00   † Jan, Zenobia Janowscy, Stefania, Michał Giedrojć
                     18:00  o powrót do zdrowia Anny Walkowskiej
    Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2022 r.
  2. Taca z Bożego Narodzenia na potrzeby parafialne wyniosła 1499,32 zł. Taca z Niedzieli Świętej Rodziny na potrzeby parafialne wyniosła 1035,70 zł. Wpłaty na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wyniosły 200 zł.
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) poświęcenie kredy po Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę w piątek przed południem.
  5. Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Lipowej nr 46, 46A, 48.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, świąteczno-noworoczny (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł), kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2022 r. (4 zł).
  7. W tym roku także wizyta duszpasterska (tzw. kolęda), ze względu na trwającą wciąż pandemię, w formie tradycyjnej nie może się odbyć. Dlatego zapraszam na wieczorne Msze św. rodziny z poszczególnych rejonów według zaproponowanego harmonogramu. Oczywiście można uczestniczyć we Mszy w innym dniu, jeśli termin zaproponowany przeze mnie nie pasuje. Msza św. będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem dla zebranych i pozostałych w domach mieszkańców, zwłaszcza chorych. Dlatego proponuję na tę Mszę św. przynieść domowy krzyż, czy obrazek, który zwykle stawiamy w czasie kolędy. Będzie to symboliczne przyjęcie i przeniesienie błogosławieństwa do swoich domów. Proszę także przynieść jakieś naczynie na wodę święconą, którą po poświęceniu pod koniec Mszy św. zaczerpniemy i zabierzemy do swoich domów, aby pokropić nią swoje domy i gospodarstwa. Istnieje również możliwość tradycyjnych odwiedzin poszczególnych rodzin, które mimo pandemii, zdecydują się zaprosić kapłana do swoich domów. Termin tego spotkania trzeba uzgodnić osobiście lub telefonicznie z księdzem proboszczem. Szczególnie, o ile możliwe, pragnąłbym odwiedzić nowe rodziny, przybyłe w ubiegłym roku, które chcą poświęcić nowe domy i zapoznać się bliżej z nimi. Oczywiście z zachowaniem wskazań sanitarnych. Spotkania kolędowe w kościele, wspólne dla poszczególnych rejonów, rozpoczną się 10 stycznia 2022 r., natomiast indywidualne odwiedziny kolędowe mogą być już umawiane od dziś.
  8. Co roku kolęda jest także dla wielu rodzin okazją do złożenia dorocznej ofiary na rzecz swojej parafii. Kto chciałby to uczynić, w tym roku będzie mógł złożyć ofiarę w kościele w czasie Mszy św. dla danego rejonu. Można przelać także ofiarę na konto parafialne z dopiskiem: „ofiara kolędowa”. Numer konta dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

TERMINY MSZY ŚW. I SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH DLA PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO W ŁĘGAJNACH

Sapunki, Bark , Kaplityny dolne10.01.2022
Kaplityny środkowe11.01.2022
Kaplityny górne12.01.2022