31 stycznia 2021 r. – IV niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela 8:00  † Elżbieta Michalska 6 rocz.
                  10:00  † Kazimierz Wawrowski 11 rocz., rodz. Wawrowskich, Kwiatkowskich, Szulc
                  18:00  † Janina Świda greg. 30
    wtorek   Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej
                  10:00  † Sabina Citko greg. 2
                  18:00  † ks. Tadeusz Bugaj w 40 rocz. święceń kapłańskich
    Taca na klasztor sióstr Karmelitanek w Spręcowie.
    czwartek 18:00  † Sabina Citko greg. 4
    piątek     18:00  w int. Żywego Różańca
    sobota    18:00  † Adam Fijałkowski 2 rocz.
    Niedziela 8:00  † Henryk 1 rocz.
                  10:00  † Mieczysław 5 rocz., Krzysztof
                  18:00  † Sabina Citko greg. 7
  2. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie dziś po Mszy św. o 10:00.
  3. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.
  4. We wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach świętych o 10:00 i o 18:00 na początku liturgii dokonuje się poświęcenia świec (gromnic). W tym dniu członkowie Żywego Różańca, uczestnicząc we Mszy św., mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Już od dziś można nabywać w zakrystii świece – gromnice – 12 zł.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem, Msza św. i Nabożeństwo do NSJ o 18:00. W pierwszą sobotę odmawiamy wspólnie różaniec przed wieczorną Mszą św.
  6. W niedzielę przypada na naszą parafię kolej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach nieustającej adoracji Pana Jezusa w naszej Archidiecezji. Adoracja rozpocznie się o 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do wieczornej Mszy św.
  7. Dziękuję za pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznej i sprzątaniu kościoła.
  8. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 495 zł., ofiary składane do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji wyniosły 385 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu otrzymałem kolejne ofiary kolędowe na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla dzieci polecam nowy numer Małego Gościa Niedzielnego (5 zł).