9 kwietnia 2023 r. – Zmartwychwstanie Pańskie

1. Niedziel     6:00   za parafian
                     10:00   † Krzysztof Saczuk
                     18:00   † Leonard Certa
    Taca na  potrzeby parafialne.
    Poniedziałek Wielkanocny
                       8:00   † Stanisław Skindel
                     10:00   † Michał Dudaryk
                     18:00   † Mirosław, Grzegorz Przybysz, rodz. Przybysz i Sztraus
    Taca na KUL.
    czwartek  18:00   Msza Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
    piątek       18:00   † Genowefa Opalach
    sobota      18:00   † Waldemar Chodubski (od firmy pogrzebowej)
    Niedziela Miłosierdzia Bożego
                       8:00   † Krzysztof Wiktorowicz 5 rocz.
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Mieczysław, Władysław Grzyb, Zofia, Stanisław
                                † Eugeniusz Dawid
                                † Jan Zawalich
                                † Ryszard Kopcych
                                † Kazimierz Domin (senior)
                     18:00   † Igor Wróbel 2 rocz.
    Taca na Caritas.
  2. Dziękuję za wspólnotowe przeżywanie Triduum Paschalnego, za pracę przy ustawianiu dekoracji świątecznych, za posługę służbie liturgicznej i wszystkim czytającym, śpiewającym oraz wszystkim czynnie uczestniczącym w liturgii.
  3. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 15:00 w kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy nowenny.
  4. Dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii w następną niedzielę odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne na Mszy św. o 10:00, dlatego na to spotkanie przynoszą ze sobą świece od chrztu.
  5. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 1557,09 zł, z tego 569 zł na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.
  6. Taca z Wielkiego Czwartku na potrzeby parafialne wyniosła 347 zł.
  7. Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża w Wielki Piątek na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie wyniosła 465 zł.
  8. W ostatnim tygodniu na parafialne konto bankowe wpłynęło 50 zł.
  9. Na kwiaty zebraliśmy 825 zł. Zakup kwiatów do Grobu Pańskiego kosztował 1040 zł.
  10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 33, 35, 36A, 63, 45, 49.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł) i Gość Extra (14 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  12. Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym Panem idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości. Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo wszechmogącego Boga, niech umacnia nas zawsze do życia zgodnego z Ewangelią i do dzielenia się z innymi radością płynącą z wiary. Życzę wszystkim głębokiego przeżywania radości paschalnej, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask. Szczęść Boże.