Zaproszenie na spotkanie w sprawie Bożego Ciała

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam na spotkanie Rad Parafialnych – Ekonomicznej i Duszpasterskiej, oraz osób zainteresowanych przygotowaniem do procesji Bożego Ciała, które będzie w niedzielę 8 maja br. po Mszy św. o 10:00. Chciałbym bowiem zaproponować zmianę trasy przejścia procesji. Proponuję, aby w tym roku, kiedy powracamy do tradycyjnego zwyczaju procesji, trasa przebiegała od kościoła ulicą Olsztyńską do kapliczki przy pętli autobusowej, następnie ulicą Lipową koło Marketu Lewiatan i ulicą Olsztyńską do kościoła. W związku z tym ołtarze mogły by się znajdować:

1. przy kapliczce przy przystanku
  2. przy ulicy Lipowej
  3. przy Olsztyńskiej
  4. na placu kościelnym pod dzwonnicą

Proszę o przemyślenie sprawy i konsultacje z sąsiadami, aby zgłosić najlepsze rozwiązania. Oczywiście moja propozycja nie jest ostatecznym i zatwierdzonym rozwiązaniem i jestem otwarty na wszelkie inne sugestie. Chciałbym abyśmy w tym roku, po ograniczeniach związanych z pandemią mogli uroczyście oddać chwałę Bogu w procesji Bożego Ciała.

Serdecznie pozdrawiam i liczę na Państwa życzliwą pomoc.

Łęgajny, 22 kwietnia 2022 r.