4 września 2022 r. – XXIII niedziela zwykła

1. Niedziela 8:00  † Grzegorz Przybysz
                  10:00  † Helena Bartnicka 1 mies.,
                            † rodz. Bartnickich, rodziców, synów: Mariana, Edmunda
                  18:00  † Jan Kaziulewicz 24 rocz.
    piątek     18:00  o błog. Boże dla Teresy w 90 rocz. urodzin
    sobota    18:00  † Marian, Anna, siostry
    Niedziela 8:00  † Werner, Hildegarda Daniłowscy
                  10:00  † Wiesława Parda
                  18:00  † Genowefa, Stanisław, Janusz, rodz. Ochendowskich
  2. Już od trzech tygodni jest możliwość zgłaszania się w kancelarii parafialnej rodziców z kandydatami do pierwszej Komunii św. i do bierzmowania. Zgłoszenia dokonują rodzice w rozmowie z ks. proboszczem do 11 września 2022.
  3. Pierwsze spotkanie dzieci, które rozpoczynają swoje przygotowanie do I Komunii świętej wraz z rodzicami będzie za dwa tygodnie – 18 września, a kandydatów do bierzmowania wraz rodzicami będzie 25 września.
  4. W następną niedzielę przypada uroczystość odpustowa Narodzenia NMP w Gietrzwałdzie a zarazem 145 rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Zachęcam do udziału w tych uroczystościach.
  5. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1035 zł.
  6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu, dziękuję również za kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Modrzewiowej 5.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł).