19 lutego 2023 r. – VII niedziela zwykła

† Irena Korsak 5 rocz.
                                † Franciszek, Maria, Apolonia, Eugeniusz Stępień
                                † Ryszard Ćwiek 33 rocz.
                                † Piotr Łodziewski 1 mies.
                                † Mieczysław 7 rocz., Krzysztof, Zofia 2 rocz.
                                † Helena Góra
                     18:00   † Danuta, Bolesław Sobotka, Mieczysław Żubrowski, Adrian, Paweł Sztynio
    poniedziałek 18:00 † Jan Sobociński (od firmy pogrzebowej)
    wtorek      18:00
    Środa Popielcowa
                     10:00   † Wiesław Morzy 1 mies.
                     18:00   † Piotr Łodziewski (od firmy pogrzebowej)
    Taca na dalszą pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
    czwartek  18:00   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Gabrieli i całej rodziny z okazji urodzin
    piątek       18:00   † Wiesław Morzy (od firmy pogrzebowej)
    sobota      18:00   † ks. Zbigniew Snarski
    Niedziela   8:00   o błog. Boże dla Wiesławy Sztynio z okazji urodzin
                     10:00   † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Mieczysław Grzyb, Wiesław Głowacki
                     18:00   † Grzegorz Przybysz 1 rocz.
    Taca na  dokończenie remontu Domu Rekolekcyjnego w Gietrzwałdzie.
  2. Zakończyłem już kolędę, czyli odwiedziny rodzin katolickich z błogosławieństwem Chrystusa. Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich mieszkań i serdecznie przyjęli. Dziękuję także za ofiary (23700 ZŁ) na potrzeby parafii. Jeszcze raz witam nowe osoby i rodziny, które zamieszkały w naszej parafii. Według danych z urzędu na koniec ubiegłego roku na terenie naszej parafii zameldowanych było 1730 osób.
  3. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu (w sobotę) proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 1, 1AA, 1B, 1C, 1D, 1E.
  4. Kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie zapraszam dziś po Mszy św. o 10:00.
  5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (ilościowy). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Nie istnieje natomiast obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej tego dnia. Mimo to zachęcam do wzięcia w niej udziału. W czasie Mszy dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. Przez cały Wielki Post będzie możliwość złożenia jałmużny postnej do skarbony na filarze pod chórem.
  6. Od Środy Popielcowej każdego dnia w innym kościele Olsztyna i okolic będzie można w ciszy adorować Najświętszy Sakrament, wyspowiadać się i uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych. Plakat jest umieszczony na tablicy ogłoszeń przy ulicy. Pomysł wielkopostnych kościołów stacyjnych dotarł do nas z Rzymu. Przez Wielki Post każdego dnia w innym  kościele, jest okazja do pogłębionej modlitwy, uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych czy też przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W Łęgajnach po raz kolejny przeżyjemy Dzień Stacyjny w piątek po Środzie Popielcowej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 9:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale cz. III o 15:00, Droga Krzyżowa o 17:30, Msza św. o 18:00. W tym roku szczególnie zapraszam do adoracja Pana Jezusa, mając świadomość, że tego dnia przypada pierwsza rocznica rozpoczęcia wojny w Ukrainie.
  7. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  8. Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1100,57 zł. Zbiórka do puszek Caritas na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii wyniosła 636,75 zł. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 400 zł.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina † Jana Sobocińskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.