30 kwietnia 2023 r. – IV Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela   8:00   † Marian Mączyński, Kazimierz, rodzice
                     10:00   † rodz. Borkowskich, Leszczyńskich, Zajączkowskich
                     18:00   † Wanda Organek
    poniedziałek 18:00 † Mieczysław, Anna, Kazimiera Czymboran, Zbigniew, Wacława Gawrońscy
    wtorek      18:00   Nowenna za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej 1.
    środa       NMP Królowej Polski
                       8:00   † Hieronim
                     10:00   za Ojczyznę
                     18:00   dziękczynno-błagalna w int. rodziny Orzoł i Cybruch
    czwartek  18:00   Nowenna za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej 2.
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   Nowenna za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej 3.
    Niedziela   8:00   † Stanisław Skindel
                     10:00   † Janina, Walenty, Stanisław, Jan, Rafał, Henryk Krajewscy,
                                † Wiesław Miściur, Ryszard Nowak, Jolanta Kilik
                     18:00   † Agnieszka Potorska, brat Józef, rodz. Pryszcz
  2. Od jutra rozpoczynamy majowe nabożeństwa maryjne, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o 17:30. W tym roku w sposób szczególny zapraszam na nabożeństwa w kościele, jako że będziemy wspólnie przygotowywali się do przyjęcia w naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II, które będą uroczyście wprowadzone do naszego kościoła przy okazji bierzmowania 12 maja 2023 r.
  3. We wtorek, 2 maja odbędzie się w Gietrzwałdzie modlitewne czuwanie w intencji o nawrócenie i miłosierdzie dla jawnych grzeszników, wrogów Kościoła i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej rozpoczyna się o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, kończy się Apelem Maryjnym o godz. 21:00. Na nabożeństwo zaprasza Diecezjalny Duszpasterz Kół Żywego Różańca i Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego.
  4. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” zaprasza wszystkich wiernych do udziału w kolejnym Dniu Wdzięczności, który odbędzie się w sobotę 6 maja i rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10:00 w kościele seminaryjnym. Będzie to czas wspólnej modlitwy oraz świętowania, w czasie którego klerycy i wychowawcy seminaryjni pragną podziękować wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszego seminarium za w szelką pomoc, życzliwość i wsparcie. W programie jak zwykle rozgrywki piłkarskie, grill, gra terenowa oraz inne atrakcje.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem. Okazja do spowiedzi w kościele codziennie od 17:00, gdyż o 17:30 zaczyna się nabożeństwo majowe.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1150,05 zł.
  7. Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 200 zł.
  8. Ofiary wpłacone w kancelarii parafialnej wyniosły 900 zł.
  9. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w Kaplitynach 4A, 4L, 4U, 16F, 16I.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).