20 marca 2022 r. – III niedziela Wielkiego Postu

1. Niedziela 8:00    † Waleria, Eliasz Minko
                     10:00   o zdrowie i błog. Boże dla Aniki z okazji urodzin
                     18:00  † Krystyna Berdecka-Gromowska, Dominik Gromowski
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    poniedziałek 18:00 o błog. Boże dla Danieli z okazji urodzin
    wtorek      18:00   o błog. Boże dla Andrzeja i Jadwigi
    środa        18:00   † Stanisław Korecki 1 rocz.
    czwartek  18:00    o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Artura
    piątek      Zwiastowanie Pańskie – Rekolekcje Wielkopostne
                     10:00   † rodz. Zajączkowskich: Tadeusz, Weronika, Józef, Teresa, Lech, Władysław
                     11:00   dzieci
                     18:00   † Wincenty Rutkowski
    sobota      10:00 o zdrowie dla Elizy
                     18:00   † Grzegorz Przybysz 1 mies.
    Niedziela 8:00    † Zofia, Stanisław Ścięgaj, brat Stanisław, Mieczysław Grzyb, Wiesław
                            Głowacki
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Zygmunt, Wacława, Ireneusz, Zbigniew, Tadeusz Gawrońscy, Mariusz Szoka
                                † Ryszard, Cecylia, Antoni Kopcych, Kazimiera Bęś
                                o zdrowie i błog. Boże dla Julii z okazji 1 urodzin i dla Jakuba z okazji 4 urodzin
                     18:00  o błog. Boże dla Anny i Pawła z okazji urodzin
    Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
  2. W czasie rekolekcji spowiedź w piątek i sobotę już przed Mszami św. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszach o 10:00 i o 18:00 dla chętnych Adopcja Duchowa Dziecka Poczętego. W sobotę o 10:00 Msza św. dla chorych i starszych z namaszczeniem chorych.
  3. W najbliższy piątek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  5. Jałmużnę postną, owoc naszych wyrzeczeń postnych, składamy do skarbony umieszczonej na filarze pod chórem.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1060,50 zł. Puszka na misje AD GENTES wyniosła 233,84 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 300 zł, indywidualne wpłaty w kancelarii parafialnej wyniosły 100 zł.
  7. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Akacjowej nr 9 – druga klatka. Dziękuję także państwu, którzy pomagali w uporządkowaniu terenu kościelnego przed rekolekcjami.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Gość EXTRA – poświęcony św. o. Pio z Pietrelciny (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł).