10 marca 2024 r. – IV niedziela Wielkiego Postu

1.     Niedziela   8:00   † Władysława Wiktorowicz 35 rocz.
                10:00   Zbiorowa:
                            † Igor Wróbel, † z rodziny z obu stron
                            † Waldemar Nowicki 1 mies.
                            † Henryka, Janusz Mioduscy
                18:00   † Krzysztof Michalczyk 1 rocz.
Piątek      18:00   dziękczynna z prośbą o dalsze łaski dla Zbigniewa z rodziną
Sobota     10:00   za parafian
                 18:00   † Zbigniew Żurawski 1 rocz.
Niedziela   8:00   † Elżbieta, Czesław Frągnowscy, Stefania Stanisław Suchodolscy
                10:00   dziękczynna za dzieci z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla nich
                18:00   † Krystyna Berdecka-Gromowska, Dominik Gromowski 23 rocz.
Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2.     Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w Łęgajnach w kwietniu tego roku.

3.     Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.

4.     Przypominam, że w naszej parafii nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych, bowiem przygotowujemy się do misji parafialnych. Okazja do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi będzie już w najbliższą sobotę 16 marca przy okazji Mszy św. o 10:00 i 18:00.

5.     Od najbliższej soboty 16 marca rozpoczyna się nowenna w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny i w intencji jej ważnych spraw. Tę nowennę można podejmować także  łącząc się przez Radio Maryja czy telewizję TRWAM z Jasną Górą w porze Apelu Jasnogórskiego.

6.     Jałmużnę postną, czyli owoc naszych wyrzeczeń wielkopostnych, można składać do skarbony na filarze pod chórem.

7.     Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Akacjowej 7 – druga klatka.

8.     Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 1131,87 zł, z tego na Seminarium 500 zł, na potrzeby Archidiecezji 573 zł.

9.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Gość – Historia Kościoła (12 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).