27 czerwca 2021 r. – XIII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   o zdrowie i błog. Boże dla Władysławy i Tomasza z okazji ich imienin
                     10:00   † Władysław Grzyb
                     18:00   † Bronisława Obrębska 1 rocz., Bronisław Obrębski 26 rocz.,
                                Franciszek, Marcjanna Zębek
    poniedziałek 18:00 † Stanisław, Franciszka Orzoł, Czesław, Władysława, syn Czesław Orzoł
    wtorek      Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
                     18:00 o błog. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla o. Piotra Andrukiewicza CSsR
    Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
    środa        18:00 † Sabina, Henryk
    czwartek  18:00 † Genowefa Grzelak 10 rocz., rodzice, rodzeństwo
    piątek       18:00 w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00 † Halina Murach
    Niedziela   8:00   † Elżbieta, Czesław, Stefania
                     10:00   † Stanisław Skindel
                     18:00   † Stefan, Zbigniew, Wanda Wiktorowicz
  2. Jeszcze do środy w kościele odmawiamy litanię do NSJ po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszam.
  3. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła modlimy się w intencji Papieża Franciszka i wspieramy jego posługę naszymi ofiarami.
  4. W pierwszy czwartek po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach Godziny Świętej.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca jak zwykle przed Mszą św. modlimy się odmawiając wspólnie różaniec.
  7. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 930,64 zł. Na parafialne konto bankowe wpłacono 500 zł. Indywidualne wpłaty na cele remontowe wyniosły 1300 zł.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Jest już możliwość opłacenia rocznej prenumeraty miesięcznika OREMUS, który zawiera teksty liturgiczne i pomoce do codziennego życia liturgią Eucharystii. Koszt rocznej prenumeraty wynosi 79,20 zł. Zgłoszenia chętnych przyjmować będę do 15 sierpnia 2021 r.
  9. Po raz kolejny w naszej parafii odbywać się będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zostanie poddany recyklingowi a dochód z tej zbiórki trafi na wsparcie misji. Ponieważ trwa remont dachu i plac za kościołem jest zajęty dlatego tym razem zużyty sprzęt zostawiamy za bramą przy wjeździe na teren parafii. Zbiórka trwa do 30 lipca br. do g. 15:00.