13 sierpnia 2023 r. – ODPUST ŚW. MAKSYMILIANA

wtorek     Wniebowzięcie NMP
                     10:00   za parafian
                     18:00   † Jarosław Sasin
    Puszka Caritas  dla poszkodowanych podczas powodzi w Słowenii.

czwartek  18:00   † Jacek Naruszewicz z okazji urodzin i imienin
    Niedziela  8:00    † Ireneusz Gawroński
                     10:00   za parafian
                     18:00   † Jarosław Sasin
  2. Sierpień jest tradycyjnym miesiącem abstynencji w intencji trzeźwości naszego narodu. Zachęcam wszystkich do podjęcia tego zaproszenia w duchu miłości i odpowiedzialności za przyszłość naszej ojczyzny.
  3. We wtorek, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na koniec Mszy św. będzie tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  4. A P E L Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.
  5. W kwietniu przyszłego roku przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Parafialne. Najważniejszym przygotowaniem do misji jest modlitwa, która ma moc skruszenia najtwardszych serc, aby potrafiły przyjąć słowo Boże i wydać owoc. Dlatego już dziś można zabierać ze sobą ulotki z modlitwą w intencji misji, aby każdego dnia wypraszać naszym braciom i siostrom oraz sobie potrzebne łaski.
  6. Już od dziś do 10 września będzie możliwość zgłaszania dzieci z klasy III na przygotowanie do pierwszej Komunii św., oraz młodzieży z klasy VIII i starszych na przygotowanie do bierzmowania. W celu zgłoszenia w kancelarii zjawiają się rodzice razem z kandydatem do Komunii czy bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania, którzy ukończyli 18 lat mogą dokonać zgłoszenia osobiście.
  7. We wrześniu br. kończy się kolejna pięcioletnia kadencja Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Bardzo proszę o zastanowienie się i zgłoszenie kogo można zaprosić do rady parafialnej w kolejnej kadencji. Zebranie zakończenia kadencji rady i wyboru nowej planowane jest na niedzielę 24 września.
  8. Tacę z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 790,50 zł.
  9. Na parafialne konto bankowe wpłynęło w ubiegłym tygodniu 100 zł.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł). W zakrystii natomiast są już do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej i Papieża Jana Pawła II po 5 zł.