24 grudnia 2023 r. – IV niedziela Adwentu

1.       Niedziela     8:00   o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 8.
                   10:00   † Stanisław Nowakowski
 Pasterka    22:00   † Krzysztof, Mieczysław, dusze w czyśćcu cierpiące
Poniedziałek Boże Narodzenie
                     8:00   o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 9.
                   10:00   † Zofia Jurczak 1 rocz., Józef Jurczak, rodz. Obrębskich, Duda
                   18:00   dziękczynna za córkę Katarzynę z prośbą o dalsze łaski dla niej
Wtorek      Świętego Szczepana
                     8:00   † Stanisław Skindel
                   10:00   o błogosławieństwo Boże dla Lianny i Mateusza z okazji 10 urodzin
                   18:00   dziękczynna za Karolinę, Patryka i Zosię z prośbą o dalsze potrzebne łaski
Niedziela     8:00   dziękczynna za wszelkie dobro i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
                   10:00   † Helena, Sylwester Kolenda
                   18:00   dziękczynna za syna Krystiana z prośbą o dalsze łaski dla niego

2.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.

3.       Dziękuję panu Janowi Czart z podarowane dla kościoła choinki z prywatnego lasu, oraz panom: Tadeuszowi Ćwiek, Andrzejowi Drzymalskiemu i Wiesławowi Machnowskiemu za przywiezienie choinek z lasu. Dziękuję także wszystkim za ustawianie dekoracji świątecznej w kościele w ostatni czwartek.

4.       Odwiedziny rodzin katolickich rozpocznę już w tym tygodniu. Codziennie rozpoczynam o 16:00.
środa          27.12.2023      Bark
czwartek    28.12.2023      Łęgajny, ul. Olsztyńska 1, 3, 7, 11, 13, 15, 17, 21, 21 A-G
piątek         29.12.2023      ul. Olsztyńska 27, 31, 33, 35, 37, 41, 43, 43A, 43C, 47

5.       O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Lipowej 42, 42A, 44.

6.       Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1149,33 zł.

7.       Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

8.       Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne – ofiara dobrowolna oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, małe świece po 10 zł, oraz duże świece białe i czerwone po 20 zł.

Wszystkim naszym parafianom oraz gościom, przebywającym w te święta w naszej parafii życzę radosnego spotkania z Jezusem Chrystusem przychodzącym do nas w słowie Bożym, w sakramentach świętych, szczególnie w Eucharystii. To spotkanie niech nas przemienia, abyśmy na nowo odzyskali dziecięcą radość, pokój serca i głęboką wiarę. „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam”. Szczęść Boże. Wesołych świąt Bożego Narodzenia.