27 sierpnia 2023 r. – XXI niedziela zwykła

1. Niedziela  8:00    † Marianna Parda 15 rocz.
                     10:00   † Stanisław Nikadon 10 rocz.
                     18:00   o błog. Boże dla Małgorzaty Dawid z okazji urodzin
    czwartek 18:00    † Anna, Marian Wąsowscy
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Wiesław Morzy greg. 1.
    Niedziela  8:00    † Stanisław Skindel i zmarli z rodziny
                     10:00   † Jadwiga, Bronisław Tyszkiewicz, rodz. Tatol
                     18:00   † Wiesław Morzy greg. 2.
  2. W najbliższym czasie czekają nas ważne wydarzenia związane ze szkołą. 1 września nastąpi otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanej części szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w szkole w poniedziałek 4 września, ale Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie już w niedzielę 3 września o 10:00. Na tę Mszę św. zapraszam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Jak zwykle na początek roku będzie poświęcenie nowych plecaków i przyborów szkolnych dzieci kl. I. Także starszych uczniów zapraszam do symbolicznego poświęcenia swoich nowych przyborów szkolnych na nowy rok. Można przynieść np. nowy piórnik, zeszyt czy choćby gumkę lub długopis do poświęcenia, aby w ten sposób otrzymać błogosławieństwo na nowy rok.
  3. Jeszcze do 10 września jest możliwość zgłaszania dzieci z klasy III na przygotowanie do pierwszej Komunii św., oraz młodzieży z klasy VIII i starszych na przygotowanie do bierzmowania. W celu zgłoszenia w kancelarii zjawiają się rodzice razem z kandydatem do Komunii czy bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania, którzy ukończyli 18 lat mogą dokonać zgłoszenia osobiście.
  4. Pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się w tym roku do Komunii św. będzie 10 września po Mszy św. o 10:00.
  5. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy miesiąc. Jak zwykle zapraszam więc we czwartek przed pierwszym piątkiem na Godzinę Świętą po Mszy św. W pierwszy piątek chorych w domach odwiedzę przed południem. W pierwszą sobotę przed Mszą św. modlimy się odmawiając wspólnie różaniec.
  6. Wielokrotnie zgłaszano do mnie prośby o zajęcie się kapliczką przy przystanku na ul. Olsztyńskiej w pobliżu DK 16. Niestety, nie było to możliwe, gdyż kapliczka stoi w pasie drogowym drogi krajowej nr 16 i była we władaniu GDDKiA. Po licznych spotkaniach z władzami i wystosowaniu odpowiednich pism, ostatecznie jednak została podpisana umowa przekazania kapliczki parafii w Łęgajnach. Ponieważ jednak czeka nas przebudowa DK 16, kapliczka nie może pozostać na obecnym miejscu i dlatego zostanie rozebrana, i w tym samym kształcie odbudowana w innym miejscu. Szukając odpowiedniego miejsca zaproponowałem, aby została przeniesiona kilka metrów w bok na prywatny teren przy ul. Lipowej 2. Uzyskałem już zgodę pani Renaty Karwatzkiej, aby na jej gruncie, przy ulicy stanęła odbudowana kapliczka. Jeśli ktoś ma może inny pomysł, inną propozycję ulokowania kapliczki, to bardzo proszę o zgłoszenie swojej sugestii. Na ostateczne wykonanie całego dzieła mamy czas do końca maja przyszłego roku. Inwestycja ta będzie w całości finansowana z funduszy parafialnych.
  7. Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.
  8. Zebranie zakończenia obecnej kadencji rady i wyboru nowej planowane jest na niedzielę 24 września.
  9. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Olsztyńskiej 1, 2, 3, 6.
  10. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 828,50 zł.
  11. Wpłaty na cele inwestycyjne parafii dokonane w ubiegłym tygodniu w kancelarii wyniosły 300 zł.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł). W zakrystii natomiast są do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej i Papieża Jana Pawła II po 5 zł.