25 grudnia 2022 r. – Boże Narodzenie

Niedziela             Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok
                       8:00   † Jan Korpusik
                     10:00   † Mieczysław, Władysław Grzyb
                     18:00   † Waldemar Klepacki 1 greg.
  2. Dziękuję panu Janowi Czart, który podarował choinki do dekoracji kościoła i panom: Tadeuszowi Ćwiek, Wiesławowi Machnowskiemu i Janowi Parda za ich przywiezienie. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy ustawianiu dekoracji świątecznej (5 osób). Dziękuję także rodzinie, która sprzątała nasz kościół na święta. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Kwiatowej 8, 9, 10, 11.
  3. Już od wtorku rozpocznie się kolęda, odwiedziny rodzin katolickich naszej parafii.
    wtorek      Bark
    środa        Kaplityny dolne 26, 27, 21, 25, 25B, 24, 23, 23A, 12A, 12
    czwartek  Kaplityny dolne 11A, 11, 13, 14A, 12B, 14, 16, 19, 18, 16A
    piątek       Kaplityny środkowe 4L, 4U, 16E, 16F, 16I, 16L, 16N, 16R, 4, 100, 102, 106
    1. Każdego dnia kolęda rozpoczyna się o 16:00.
    1. Kapłan odwiedzający rodziny po kolędzie przybywa w imieniu Chrystusa, aby błogosławić rodzinie, która otwiera drzwi swego domu, aby poznać osoby mieszkające w parafii oraz ich problemy i potrzeby duszpasterskie. Dlatego rozmowa będzie głównie dotyczyła spraw wiary.
    1. W dniu kolędy w domu powinni być obecni, w miarę możności, wszyscy domownicy. Jeśli wiadomo, że zaproponowany termin nie pasuje, to można uzgodnić z księdzem inny, dogodniejszy termin, poza harmonogramem wizyt.
    1. Nowe rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii proszę o wcześniejsze zgłoszenie swego pragnienia przyjęcia kolędy, bym niechcący kogoś nie pominął. Podobnie proszę o osobiste zaproszenie od osób czy rodzin, które z jakichś powodów w ostatnich latach nie przyjmowały kapłana. Można to uczynić osobiście lub telefonicznie.
    1. Proszę uwiązać lub zamknąć psy, odgarnąć śnieg i posypać śliskie miejsca. Bardzo miło jest, jeśli gospodarz otwiera drzwi i wprowadza do domu, a po zakończeniu wizyty, jeśli to możliwe, odprowadza do następnego mieszkania. Stół wypada nakryć białym obrusem. Na stole ustawiamy krzyż, świece, wodę święconą przyniesioną z kościoła i kropidło (można nawet samodzielnie zrobić z gałązek). Bardzo proszę wyłączyć telewizor, radio i różne inne odtwarzacze, które będą przeszkadzać w modlitwie i rozmowie duszpasterskiej. Bardzo proszę także życzliwie przypomnieć sąsiadom o terminie kolędy.
    1. Jeśli któraś rodzina chce poczęstować księdza posiłkiem, to dobrze by było o tym wcześniej (np. w niedzielę poprzedzającą) uprzedzić księdza. Proszę nigdy nie częstować alkoholem przy kolędzie.
  4. W ostatnim dniu roku, w sobotę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem za cały kończący się rok o 17:30.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1057,12 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 200 zł.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego (15 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł).
  7. Niech przychodzący do nas Chrystus da wszystkim moc głębokiej wiary, która w obecnych, trudnych czasach napełni nadzieją i pokojem każdy dzień. Życzę także zdrowia i radosnych spotkań przy rodzinnym stole w święta. Niech Nowy Rok, który się zbliża, przeżyjmy pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i niech Pan obdarzy nas upragnionym pokojem. Wszystkim, wraz z życzeniami, przekazuję moje błogosławieństwo pasterskie.