INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2023

STYCZEŃ Za wychowawców
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.
Intencja parafialna: Aby spotkanie Chrystusa w czasie wizyty kolędowej zaowocowało ożywieniem wiary i życia religijnego naszych parafian.

LUTYZa parafie
Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.
Intencja parafialna: Aby nasi młodzi włączyli się w życie duchowe i liturgiczne parafii.

MARZECZa ofiary nadużyć
Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.
Intencja parafialna: Aby czas Wielkiego Postu był okresem zanurzenia w Bożym miłosierdziu naszych parafian przez spowiedź.

KWIECIEŃO kulturę niestosowania przemocy
Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowania przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli.
Intencja parafialna: Aby nasi parafianie uwierzyli, że Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy, ale i my też zmartwychwstaniemy.

MAJZa ruchy i wspólnoty kościelne
Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.
Intencja parafialna: Aby nabożeństwo do NMP odnowiło wszystkie rodziny we wzajemnej miłości i obudziło świętości.

CZERWIECO zniesienia tortur
Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.
Intencja parafialna: Aby rodziny dzieci komunijnych pozostały wierne praktyce rodzinnej niedzielnej Eucharystii i częstej spowiedzi i Komunii św.

LIPIECO życie eucharystyczne
Módlmy się, aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która dogłębnie przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami.
Intencja parafialna: Aby czas wakacji był okazją do odnalezienia drogi do osobistej modlitwy i Eucharystii niedzielnej.

SIERPIEŃZa Światowe Dni Młodzieży
Módlmy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu.
Intencja parafialna: Aby sierpień, miesiąc trzeźwości w naszym kraju, pozwolił uzależnionym z naszego środowiska odzyskać wolność.

WRZESIEŃZa ludzi żyjących na marginesie
Módlmy się za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi.
Intencja parafialna: Aby dobrze układała się współpraca rodziców i nauczycieli dla dobrego wychowania naszej młodzieży.

PAŹDZIERNIKZa Synod
Módlmy się za Kościół, aby na wszystkich poziomach przyjął postawę słuchania i dialogu jako sposób życia, pozwalając prowadzić się Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
Intencja parafialna: Aby modlitwa różańcowa osobista, w rodzinach i w kościele stała się istotną częścią życia religijnego naszych parafian.

LISTOPADZa papieża
Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Świętego.
Intencja parafialna: Aby Bóg przyjął zmarłych członków Żywego Różańca do nieba, a nam dał dobrze przygotować się na śmierć.

GRUDZIEŃZa osoby niepełnosprawne
Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.
Intencja parafialna: Aby adwentowe oczekiwanie uświadomiło naszym parafianom, że nie mamy tu, na ziemi, trwałego miejsca pobytu, ale że pielgrzymujemy do nieba.

Msze św. w intencji Żywego różańca odprawiane są w pierwsze piątki o 18:00.
W pierwsze soboty Żywy Różaniec prowadzi modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św.
Nabożeństwa Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej przed 150-leciem objawień w 27 dzień każdego miesiąca w ramach wieczornej Mszy św.
W pierwsze czwartki miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.