20 czerwca 2021 r. – XII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                     10:00   † Jan, Marian Rudniccy
                     18:00   † Zofia Charubin 1 rocz., Józef, Henryk Charubin
    poniedziałek 18:00 † Janina, Edward
    wtorek      18:00 † Jan Suraj (od firmy pogrzebowej)
    środa        18:00 † Zenon Skindel
    czwartek  Narodzenie św. Jana Chrzciciela
                     18:00 o błog. Boże dla Janiny Wąsowskiej i całej jej rodziny
    piątek       12:00 o błog. Boże dla rodziny Jaśkiewiczów (od pracowników szkoły w Łęgajnach)
                     18:00 † Igor Wróbel
    sobota      18:00 † Ludwik, Maria Machnowscy
    Niedziela   8:00   o zdrowie i błog. Boże dla Władysławy i Tomasza
                     10:00   † Władysław Grzyb
                     18:00   † Bronisława Obrębska 1 rocz., Bronisław Obrębski 26 rocz.,
                                Franciszek, Marcjanna Zębek
  2. Czerwiec jest poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcam do codziennego odmawiania litanii do NSJ. W kościele tę litanię śpiewamy w tym miesiącu po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W przyszłą niedzielę wypada także Wielka Nowenna Gietrzwałdzka, która będzie włączona w nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
  3. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 818,01 zł. Na parafialne konto bankowe wpłacono 600 zł. Indywidualne wpłaty na cele remontowe wyniosły 1100 zł. Dziękuję osobom, które podarowały drewno ze swoich lasów, panu Leonardowi Certa i Stefanowi Schnarbach. Dziękuję panu Tadeuszowi Ćwiek, który woził swoim ciągnikiem drewno do przetarcia, oraz jego pomocnikom: Kazimierzowi Rupińskiemu i Wiesławowi Machnowskiemu. Dziękuję również panu Stefanowi Markiewiczowi za przetarcie drewna w swoim tartaku. Jak widać, trwa intensywna praca przy remoncie dachu. To była już ostatnia pora aby się za to zabrać, bo groziło, że zacznie zaciekać do wnętrza kościoła.
  4. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).
  5. Po raz kolejny w naszej parafii odbywać się będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zostanie poddany recyklingowi a dochód z tej zbiórki trafi na wsparcie misji. Ponieważ trwa remont dachu i plac za kościołem jest zajęty dlatego tym razem zużyty sprzęt zostawiamy za bramą przy wjeździe na teren parafii. Zbiórka trwa do 30 lipca br. do g. 15:00.
  6. W ubiegłym tygodniu zmarła Bożena Dębska, mieszkanka naszej parafii, która pochowana została w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olszynie. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.