11 grudnia 2022 r. – III niedziela Adwentu

1. Niedziela   8:00   † Józef Ardziewicz, Jan, Zbigniew
                     10:00   † Zofia Kolenda 36 rocz.
                     10:00   † Krzysztof Saczuk 1 mies.
                     18:00   † Teresa Rudnicka 3 rocz.
    Taca na potrzeby rekolekcjonisty.
    wtorek      18:00   Roraty
    środa        18:00   Roraty
    Niedziela   8:00   † Leonard Certa
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Mieczysław, Władysław Grzyb
                                † Helena Bartnicka
                                † Franciszek, Maria, Apolonia, Eugeniusz Stępień
                     18:00   † Igor Wróbel, † rodz. z obu stron
  2. Serdecznie dziękuję ks. Wojciechowi Sokołowskiemu MIC ze Stoczka Klasztornego za wygłoszone rekolekcje adwentowe oraz za przywiezienie na ten czas relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Dziękuję kapłanom, którzy posługiwali w tym czasie w konfesjonałach. Dziękuję mojej mamie i wszystkim, którzy wsparli ją darami i posługą w godnym przyjęciu gości na rekolekcjach. Dziękuję czytającym i śpiewającym oraz służbie liturgicznej za posługę w tym czasie. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z rekolekcji uczestnicząc w Mszach św., słuchając nauk i korzystając z sakramentów św. Módlmy się gorliwie za tych, którzy z tego czasu łaski nie skorzystali z różnych powodów, aby jednak przygotowali się na dzień spotkania z Chrystusem.
  3. W ubiegły wtorek zakończyliśmy zbiórkę elektrośmieci. W tym roku było ich wyjątkowo dużo. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Przypominam, że dochód z recyklingu w tym roku będzie wsparciem dla naszych warmińskich misjonarzy w Brazylii i w Boliwii.
  4. Roraty w tym tygodniu we wtorek i środę o 18:00. Dzieci młodzież i dorosłych zapraszam na roraty z lampionami i świecami.
  5. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę po Mszy św. o 18:00.
  6. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 946,11 zł., z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej 563 zł. Zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 551,50 zł. Ofiara na potrzeby parafialne w kancelarii wyniosła 100 zł.  Na bankowe konto parafialne wpłynęło 150 zł.
  7. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Kwiatowej 1, 1A, 1B.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł). W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece po 10 zł, duże świece, białe i czerwone, po 20 zł.