2 maja 2021 r. – V niedziela wielkanocna

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela 8:00  † Janina, Jan, Henryk Krajewscy, Ryszard Nowak
                  10:00  † rodz. Borkowskich, Leszczyńskich
                  18:00  † Zdzisław Romanowski 12 rocz., Józef, Czesława, Zenon Romanowscy
    poniedziałek    NMP Królowej Polski
                    8:00 † Hieronim Moszczyński
                  10:00  za Ojczyznę
                  18:00  † dziadkowie: Zofia, Stanisław, Katarzyna, Szymon,
                            rodzice: Jan, Marianna, bracia i bratowa: Stanisława, Stanisław, Eugeniusz
                            oraz Czesława i Helena Pawlak
    wtorek    18:00  † Stanisław Skindel
    środa      18:00  † Stanisława Sujkowska (od firmy pogrzebowej)
    czwartek 18:00  † Stanisław Murach
    piątek     18:00  w int. Żywego Różańca
    sobota    18:00  † Stanisław Skindel
    Niedziela 8:00  † Jan, Jadwiga, Alicja, Waldemar, Jerzy Suraj
                  10:00  Zbiorowa:
                            † Mieczysław, Anna, Kazimiera Czymboran
                            † Marian Mączyński  5 rocz., Kazimierz, Henryka, Aleksander Mączyńscy
                            † Bronisława Fijałkowska 1 mies.
                            † Zofia, Krzysztof, Mieczysław
                            † Dariusz, Ludwik, Stanisława Daniłowscy, Jerzy Zmitrowicz
                  18:00  † Agnieszka Potorska, rodz. Pryszcz
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
  2. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17:30. Dzieci, które przyjęły dziś pierwszą Komunię św. zapraszam do przedłużenia radości przez cały tzw. Biały Tydzień. Zapraszam także do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach majowych pół godziny przed wieczorną Mszą św. W Białym Tygodniu przychodzimy w albach komunijnych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę w piątek przed południem.
  4. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 733,50 zł.
  5. Dziękuję panu Tadeuszowi Ćwiek za zorganizowanie ekipy porządkowej do wywiezienia kompostu. Dziękuję za tę pracę panom: Kazimierzowi Rupińskiemu, Markowi Michalczykowi,  Janowi Parda, Wiesławowi Machnowskiemu i Andrzejowi Drzymalskiemu. Dziękuję także rodzicom dzieci, które dziś mają I Komunię, za przygotowanie kościoła na uroczystość.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).