11 lutego 2024 r. – V niedziela zwykła

Środa Popielcowa
                   10:00   za parafian
                   18:00   za parafian
Puszka na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.
Piątek         18:00   † Marta
Niedziela     8:00   † Werner i Hildegarda Daniłowscy
                   10:00   dziękczynna w 50 rocz. urodzin Anny i Dariusza, o błog. Boże dla nich i ich dzieci
                   18:00   † Irena Korsak 7 rocz.

2.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu tego roku.

3.       Odwiedziny rodzin katolickich w tym tygodniu, codziennie od 16:00:
poniedziałek Kaplityny 10, 11B,  Sapunki
wtorek        Kaplityny dolne 26, 27, 21, 25, 25B, 24, 23, 23A, 12A, 12
czwartek    Kaplityny dolne 11A, 11, 13, 14A, 12B, 14, 16, 19, 18, 16A
Przypominam, że rodziny, które nie mogły przyjąć księdza we wskazanym przeze mnie terminie mogą umówić z księdzem inny, bardziej dogodny dla siebie termin.

4.       Już w tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (ilościowy). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Nie istnieje natomiast obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej tego dnia. Mimo to zachęcam do wzięcia w niej udziału. W czasie Mszy dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. Przez cały Wielki Post będzie możliwość złożenia jałmużny postnej do skarbony na filarze pod chórem. W tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, gdyż przygotowujemy się do misji parafialnych, które będą niedługo po Wielkanocy. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św. Będzie także jeden dzień spowiedzi, o którym powiem później.

5.       Od Środy Popielcowej każdego dnia w innym kościele Olsztyna i okolic będzie można w ciszy adorować Najświętszy Sakrament, wyspowiadać się i uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych. W Łęgajnach po raz kolejny przeżyjemy Dzień Stacyjny w piątek po Środzie Popielcowej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 9:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale cz. III o 15:00, Droga Krzyżowa o 17:30, Msza św. o 18:00. Plakat jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

6.       Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30, Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.

7.       Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam w następną niedzielę na spotkanie po Mszy św. o 10:00.

8.       O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Akacjowej 3 – druga klatka.

9.       Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 942,30 zł, z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej 569 zł.

10.    Indywidualne ofiary na potrzeby parafialne wyniosły w ubiegłym tygodniu 400 zł.

11.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).